Догори
Дати відгук

На Донеччині через заморозки та посуху втрачено близько 11% посівів

Морозами було втрачено або пошкоджено 36 тисяч гектарів.

1 хв на прочитання24 Червня 2024, 22:10
Заморозки Посіви Втрачено урожай Посуха та клімат Заморозки Посіви Втрачено урожай Посуха та клімат
Поділитись:

Через заморозки та посуху у Донецькій області втрачено близько 11% посівів. Частина з них пропала, частина принесе менше врожаю. Наступної неділі аграрії почнуть збір вражаю. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

“Для наших аграріїв цей рік особливо важким видався, крім проблем військового часу цієї весни щей й склалися несприятливі погодні умови. Це і травневі заморозки були декілька разів і відсутність дощів, що призвела до відсутності вологи в грунті”, — повідомила заступник директор департаменту агропромислового комплексу Олена Рибакова.

За даними заступниці, наразі в Донецькій області усього засіяно 313 тисяч гектарів. З них морозами було втрачено або пошкоджено 36 тисяч гектарів (11%).

З них повністю знищені посіви на 17 тисяч гектарів. На 19 тисяч гектарів, посіви пошкодженні, що призведе до зменшення врожайності на цій території.

Рибакова додала, що жнива на Донеччині розпочнуться наступної неділі, якщо сприятиме погода. Окремі фермери вже почали обкіс озимих культур. Щоб полегшити збір врожаю ОДА видає аграріям дозвіл на роботу в комендантську годину.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.