Догори
Дати відгук

На ЧАЕС 702 млн гривень витратили з порушеннями

Це виявили під час незалежного аудиту

2 хв на прочитання24 Червня 2020, 21:24
Фото: Александр Ведерников / Коммерсантъ Фото: Александр Ведерников / Коммерсантъ
Поділитись:

Рахункова палата виявила використання з порушеннями 702 млн грн з витрачених 2,57 млрд грн на підтримку в безпечному стані енергоблоків та об’єкта “Укриття” і заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) у 2018 — 2019 роках. Про це йдеться у звіті за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на вказані заходи. Повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Головним розпорядником 2,57 млрд грн було Міністерство екології та природних ресурсів України (Міністерство енергетики та захисту довкілля України), а відповідальним виконавцем бюджетної програми, на яку їх виділили — Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

“Внаслідок неналежного внутрішнього контролю та неефективних управлінських рішень Мінекоенерго та ДАЗВ 340 млн грн коштів державного бюджету витрачено з ознаками нецільового використання. Більша частина з них — 309 млн грн витрачені на погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України, що не передбачено Загальнодержавною програмою зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) та перетворення об’єкта „Укриття“ на екологічно безпечну систему”, — повідомляють у Рахунковій палаті.

А отже, це призвело до фактичного зменшення фінансування безпосередньо заходів з підтримки в безпечному стані та підготовки до зняття з експлуатації ЧАЕС.

Нагадуємо, поліція спростувала чутки про вирубку та вивезення радіоактивних дерев з Чорнобиля.

"Аудит виявив також неефективне управління бюджетними коштами в обсязі 17 млн грн, які повернули до держбюджету як невикористані. Збитки державного бюджету оцінюються у 20 млн грн, які були примусово стягнуті на користь ПАТ “НАК Нафтогаз України” за рішенням суду через несвоєчасну сплату за природний газ у 2014 році. Окрім того, 240 млн грн були використані неекономно, 47 млн грн — нерезультативно, а 38 млн — використано без внесення змін до планів заходів", — зазначили в РП.

Разом з тим у 2018–2019 роках не фінансували науково-технічне супроводження робіт зі зняття з експлуатації ЧАЕС. Аудит засвідчив, що Загальнодержавна програма не виконується в планових обсягах та у встановлені терміни. Відставання по поточному другому етапу становить 6 років.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.