Догори
Дати відгук

На ЧАЕС 702 млн гривень витратили з порушеннями

Це виявили під час незалежного аудиту

2 хв на прочитання24 Червня 2020, 21:24
Фото: Александр Ведерников / Коммерсантъ Фото: Александр Ведерников / Коммерсантъ
Поділитись:

Рахункова палата виявила використання з порушеннями 702 млн грн з витрачених 2,57 млрд грн на підтримку в безпечному стані енергоблоків та об’єкта “Укриття” і заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) у 2018 — 2019 роках. Про це йдеться у звіті за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на вказані заходи. Повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Головним розпорядником 2,57 млрд грн було Міністерство екології та природних ресурсів України (Міністерство енергетики та захисту довкілля України), а відповідальним виконавцем бюджетної програми, на яку їх виділили — Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

“Внаслідок неналежного внутрішнього контролю та неефективних управлінських рішень Мінекоенерго та ДАЗВ 340 млн грн коштів державного бюджету витрачено з ознаками нецільового використання. Більша частина з них — 309 млн грн витрачені на погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України, що не передбачено Загальнодержавною програмою зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) та перетворення об’єкта „Укриття“ на екологічно безпечну систему”, — повідомляють у Рахунковій палаті.

А отже, це призвело до фактичного зменшення фінансування безпосередньо заходів з підтримки в безпечному стані та підготовки до зняття з експлуатації ЧАЕС.

Нагадуємо, поліція спростувала чутки про вирубку та вивезення радіоактивних дерев з Чорнобиля.

"Аудит виявив також неефективне управління бюджетними коштами в обсязі 17 млн грн, які повернули до держбюджету як невикористані. Збитки державного бюджету оцінюються у 20 млн грн, які були примусово стягнуті на користь ПАТ “НАК Нафтогаз України” за рішенням суду через несвоєчасну сплату за природний газ у 2014 році. Окрім того, 240 млн грн були використані неекономно, 47 млн грн — нерезультативно, а 38 млн — використано без внесення змін до планів заходів", — зазначили в РП.

Разом з тим у 2018–2019 роках не фінансували науково-технічне супроводження робіт зі зняття з експлуатації ЧАЕС. Аудит засвідчив, що Загальнодержавна програма не виконується в планових обсягах та у встановлені терміни. Відставання по поточному другому етапу становить 6 років.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото:
Сталий розвиток
ВООЗ переглянула норми якості повітря — що змінилося
2 хв на прочитання2 години тому
Фото:
DDK.DN.UA
В Україні запустять 1747 інфраструктурних проєктів доступу до питної води
2 хв на прочитання3 години тому
Наслідки землетрусу
Землетрус на Криті: зруйновані будинки і церква, загинув чоловік (ФОТО)
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото: Суспільне
У Нацпарку «Подільські Товтри» вирубили понад 100 дерев
1 хв на прочитання7 годин тому
Козлик і півень відбили курку від яструба — драма на фермі в Нідерландах (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
На Харківщині господарство забруднило землю нітратами: збитки склали понад 5,5 млн — прокуратура
2 хв на прочитанняВчора
Сонячний «супершторм» може залишити всю планету без електрики та інтернету на кілька місяців
3 хв на прочитанняВчора
Тиждень прохолодного «бабиного» літа: в Україні повітря прогріється до +13...+18 градусів, буде сонячно
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost