Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт

Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт

Втрата Херсона може викликати масову втечу російських військ.

3 хв на прочитання09 Серпня 2022, 23:17
Поділитись:

У короткостроковій перспективі позиції Путіна виглядають непогано, але в середньостроковій і довгостроковій видаються похмурими. Про це розповідає російський гонзо-журналіст Антон Сердюк.

Він наголошує, що економіка сипатиметься та деградуватиме, ізоляція посилиться, санкції наростатимуть, з’явилися перспективи роздобути тавро країни-терориста. А тим часом військові резерви активно спалюються, людей бракує, залізо гробиться об лінію оборони та ЗСУ в Україні, лінія фронту завмерла, військово-політичні цілі не досягаються.

«Підтримка України зростає, переозброєння йде, хоч і повільніше, ніж хотілося б, але послідовно й неминуче. Почалася хаймерсизація тилів, на обрії маячить загроза контрнаступу. Значної підтримки від «союзників» усе немає, навпаки, відвертаються останні — Путін і РФ стрімко втрачають увесь міжнародний вплив і союзників. Путін змушений мобілізувати всякий набрід, тягнути зі складів стару техніку зразка 60-70-х років, стягувати останні резерви — а для відповіді на загрозу контрнаступу на Півдні навіть перекидати війська зі Східного театру на Південь. Жертвуючи тим самим темпами наступу на Сході і навіть, можливо, самим виконанням заявлених цілей «спецоперації» на Сході», — говорить аналітик.

Сердюк звертає увагу на те, що підтримка війни й електоральне ядро ​​перебувають у стадії повільної ерозії, постать самого Путіна піддається нападкам уже «шалених фашистів» на кшталт Гіркіна-Дугіна, еліти незадоволені, з країни тікають цінні кадри. Журналіст вважає, що в міру погіршення економічної ситуації, санкційного режиму і все більшого прояву провальності «спецоперації» маси почнуть ремствувати.

«Загалом Путін міцно загруз у війні — і хороших виходів у нього не проглядається. Здається, тепер усе залежить від стійкості ЗСУ, західних поставок і грамотності найвищого військово-політичного командування України», — припускає Антон Сердюк.

Експерт переконаний, що наразі ми наблизилися до певної вилки. Якщо Україні вдасться відбити удари РФ і стримати фронт, а потім перейти в контрнаступ у серпні-вересні і деокупувати Херсон, здобувши тим самим гучну символічну перемогу і позбавивши РФ загрозливого плацдарму до зими — «то Путін своє вже відспівав».

«Залишиться лише протриматися осінь-зиму до наступного року та добити залишки військ. А то, можливо, втрата Херсона викличе обвалення фронту і спричинить масову втечу російських військ — шанси на це є. І навіть, імовірно, оглушливо вплине на російські маси і торпедує підтримку війни та путінський рейтинг, відправивши його за крейсером «Москва», — передбачає аналітик.

Якщо ж контрнаступ зірветься і лінія фронту загалом збережеться до кінця осені, то з настанням сезону дощів і зими активні бойові дії в Україні загалом замруть до наступного року, гадає експерт. Війна перейде у позиційно-заморожену фазу з тактичними зрушеннями та взаємними обстрілами. Тоді перспективи війни та результат її залишаться туманними аж до наступної точки біфуркації — весни 2023 року, коли стане ясно, хто вийшов із меншими втратами із зимового періоду та зберіг більшу боєздатність, говорить Сердюк.

Нагадаємо, 65 % росіян підтримують закінчення війни та підписання мирного договору.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродують з молотка
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Начальник районного ТЦК Одеси та його теща за короткий час "збагатилися" на майже 50 млн грн
3 хв на прочитання19 Жовтня 2023
140 тисяч українських переселенців було позбавлено грошової допомоги, причини
1 хв на прочитання17 Жовтня 2023