Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт

Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт

Втрата Херсона може викликати масову втечу російських військ.

3 хв на прочитання09 Серпня 2022, 23:17
Поділитись:

У короткостроковій перспективі позиції Путіна виглядають непогано, але в середньостроковій і довгостроковій видаються похмурими. Про це розповідає російський гонзо-журналіст Антон Сердюк.

Він наголошує, що економіка сипатиметься та деградуватиме, ізоляція посилиться, санкції наростатимуть, з’явилися перспективи роздобути тавро країни-терориста. А тим часом військові резерви активно спалюються, людей бракує, залізо гробиться об лінію оборони та ЗСУ в Україні, лінія фронту завмерла, військово-політичні цілі не досягаються.

«Підтримка України зростає, переозброєння йде, хоч і повільніше, ніж хотілося б, але послідовно й неминуче. Почалася хаймерсизація тилів, на обрії маячить загроза контрнаступу. Значної підтримки від «союзників» усе немає, навпаки, відвертаються останні — Путін і РФ стрімко втрачають увесь міжнародний вплив і союзників. Путін змушений мобілізувати всякий набрід, тягнути зі складів стару техніку зразка 60-70-х років, стягувати останні резерви — а для відповіді на загрозу контрнаступу на Півдні навіть перекидати війська зі Східного театру на Південь. Жертвуючи тим самим темпами наступу на Сході і навіть, можливо, самим виконанням заявлених цілей «спецоперації» на Сході», — говорить аналітик.

Сердюк звертає увагу на те, що підтримка війни й електоральне ядро ​​перебувають у стадії повільної ерозії, постать самого Путіна піддається нападкам уже «шалених фашистів» на кшталт Гіркіна-Дугіна, еліти незадоволені, з країни тікають цінні кадри. Журналіст вважає, що в міру погіршення економічної ситуації, санкційного режиму і все більшого прояву провальності «спецоперації» маси почнуть ремствувати.

«Загалом Путін міцно загруз у війні — і хороших виходів у нього не проглядається. Здається, тепер усе залежить від стійкості ЗСУ, західних поставок і грамотності найвищого військово-політичного командування України», — припускає Антон Сердюк.

Експерт переконаний, що наразі ми наблизилися до певної вилки. Якщо Україні вдасться відбити удари РФ і стримати фронт, а потім перейти в контрнаступ у серпні-вересні і деокупувати Херсон, здобувши тим самим гучну символічну перемогу і позбавивши РФ загрозливого плацдарму до зими — «то Путін своє вже відспівав».

«Залишиться лише протриматися осінь-зиму до наступного року та добити залишки військ. А то, можливо, втрата Херсона викличе обвалення фронту і спричинить масову втечу російських військ — шанси на це є. І навіть, імовірно, оглушливо вплине на російські маси і торпедує підтримку війни та путінський рейтинг, відправивши його за крейсером «Москва», — передбачає аналітик.

Якщо ж контрнаступ зірветься і лінія фронту загалом збережеться до кінця осені, то з настанням сезону дощів і зими активні бойові дії в Україні загалом замруть до наступного року, гадає експерт. Війна перейде у позиційно-заморожену фазу з тактичними зрушеннями та взаємними обстрілами. Тоді перспективи війни та результат її залишаться туманними аж до наступної точки біфуркації — весни 2023 року, коли стане ясно, хто вийшов із меншими втратами із зимового періоду та зберіг більшу боєздатність, говорить Сердюк.

Нагадаємо, 65 % росіян підтримують закінчення війни та підписання мирного договору.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Суд арештував літак, який колаборант мав передати агресору після захоплення південних областей(ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Прицільними обстрілами орки знищили ферму на Запоріжжі – загинуло понад 6 тис. свиней та 1000 нетелів
1 хв на прочитанняВчора
Ядерний шантаж Кремля: наскільки це серйозно і що робити
1 хв на прочитанняВчора
«Це не окупація»: понад 90 % призначених на окуповані території України чиновників – росіяни
2 хв на прочитанняВчора
Я танцюватиму для України: 8-річна українка змусила плакати глядачів і суддів талант-шоу
1 хв на прочитанняВчора
Ракетний удар по Дніпру: є загиблі та поранені діти , стало відомо про успіхи ЗСУ у Лимані
3 хв на прочитанняВчора
Путін не виявляє ніякого поспіху у визнанні результатів псевдореферендумів, на це є певні причини
3 хв на прочитання28 Вересня 2022
Цікаві цифри з «референдумів» на окупованих українських територіях (ФОТО)
3 хв на прочитання28 Вересня 2022