Догори
Дати відгук

МОЗ став автором географічного конфузу, який спровокує міжнародний скандал

У списку країн, які міністерство рекомендує відвідувати чи ні через пандемію, з'явилися нові неіснуючі держави

4 хв на прочитання31 Липня 2020, 23:51
Поділитись:

Міністерство охорони здоров’я дозволило громадянам України відвідувати країну під назвою Йти. Така інформація з’явилася у першій версії «червоного» та «зеленого» списків країн з поширенням Covid-19, що оприлюднило міністерство 15 червня.

Користувачі соцмереж і засоби масової інформації активно відреагували на цей перелік держав.

«Виявляється, талановиті працівники МОЗ, тупо вбили у перекладач назву африканської країни............ ТОГО (Togo), от він і переклав з англійської To go - Йти...», - написав журналіст Назар Приходько.

Як зазначає «Європейська правда», документи, які публікує українське МОЗ, можуть викликати навіть кілька міжнародних скандалів. 

«Адже відомство Максима Степанова у своїх рішеннях мимохідь визнало «країнами» чи навіть «державами» ті території, які не мають такого визнання ані з боку Києва, ані у жодній іншій європейській столиці», - йдеться у повідомленні.

МОЗ на вимогу постанови Кабміну №392, що зобов’язує формувати «перелік держав зі значним поширенням Covid-19» п'ять разів оприлюднювало список: 15, 30 червня, 3, 17 та 28 липня. У списку виявилося 214 пунктів, тоді як членами ООН є лише 193 держави.

Саме у першій версії «червоного» та «зеленого» списків, оприлюднених 15 червня, у МОЗ переклали африканську державу Того (англійською – Togo) як… «Йти». До того ж "шедевральний" перший список країн й досі можна завантажити на сайті міністерства за посиланням.

У наступних версіях документа МОЗ останні помилки прибрали (певно, хтось помітив і вказав на них), але ж інші лишилися. Зокрема, назву Caribbean Netherlands у міністерстві переклали як «Кариби Нідерланди», британські Нормандські острови (Channel Islands) мали назву «Канал-острови».

Також у перекладачів з МОЗ існує така країна як «Західна Сахара». 

«Насправді ж такої країні не існує. Це – велика і малонаселена територія, яку ООН вважає спірною та останньою недеколонізованою частиною Африки, що має визначитися між незалежністю та перебуванням у складі Королівства Марокко. Так само вважають у Євросоюзі», - пише «Європейська правда».

Ще у документах міністерства значиться «Тайвань», що тягне на скандал та ноту протесту з боку КНР». 

«У світі є лише 15 держав, що визнають незалежність Тайваню (переважно це маленькі тихоокеанські острови та держави Центральної Америки/Карибського басейну). Офіційна Україна, Євросоюз включно з усіма його членами, США, ООН тощо наполягають, що безальтернативно вважають Тайвань складовою Китайської Народної Республіки, що він не має статусу окремої країни й тим більше держави – але для МОЗ це не є авторитетною думкою», - йдеться у статті.

Зазначається, що МОЗ ще й вирішило забрати у британців коронні володіння – острів Мен та Нормандські острови (останні – як окрему єдину «країну», байдуже, що у складі ВБ вони складаються з двох розділених володінь), а також лише частину заморських територій. Наприклад, Гібралтар чи Монсеррат згадані як окремі країни/держави, у той час як аналогічні до них, але менш відомі загалу Акротирі та Декелія чи Острови Святої Єлени, Вознесіння та Тристан-да-Кунья пропущені у списку.

Ще у міністерстві вважають французьке володіння Сен-Мартен не лише окремою країною, а й називають її «Святим Мартіном», а африканську державу Кот-Д’Івуар – «Берегом Слонової Кістки» (це стара назва країни, що діяла до 1986 року).  

Тим часом, стало відомо, коли та за скільки часу до хворих приїде «швидка».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Порубка лісу у Нацпарку Незаконна вирубка Шкода довкіллю
На Буковині екскерівник лісомисливського господарства організував незаконну порубку лісу у Нацпарку
1 хв на прочитання56 хвилин тому
Сьогодні 19 червня Свято День фермера
19 червня - День фермера: визнання і підтримка тих, хто годує націю
1 хв на прочитаннягодина тому
Боротьба з попелицею Знищення шкідників Народні засоби
Завжди тримайте цю спецію на кухні: на городі попелиця боїться її як вогню
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: «Їжа легко»
Фритата з картоплею, кабачками та ковбасою під сиром — простий рецепт
1 хв на прочитання2 години тому
Плетіння з сортової верби — багатофункціональне рішення для ландшафтного оформлення саду (ФОТО)
1 хв на прочитання9 годин тому
Три знаки зодіаку, яким страшно розлучатися
1 хв на прочитанняВчора
Поглиблення співпраці в молочній галузі між Україною та Польщею – один з важливих напрямів діяльності Мінагро
2 хв на прочитанняВчора
В морських портах Німеччини припинено обробку вантажів через страйк
1 хв на прочитанняВчора