Пʼятниця, 30 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

МОЗ пообіцяв українцям супер-швидкі тести на COVID

1 хв на прочитання17 Жовтня 2020, 20:32
pixabay pixabay
Поділитись:

Кількість коронавірусних хворих зростає щоденно.  У лікарнях  звільняються медики, машини швидкої стоять у чергах до інфекційних відділень, люди вишукуються у довжелезні черги до приватних лабораторій, щоб здати тест на коронавірус за власні кошти.  В цей же час представники МОЗу обіцяють українцям нові супер-швидкі тести. 

Так, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко пообіцяв українцям нові експрес-тести на коронавірус COVID-19.  Вони можуть з’явитися  в Україні вже наступного тижня. Головне - тести показуватимуть результати за 15-30 хвилин.

Як  він зазначивв інтерв’ю Радіо Свобода, нещодавно додатково до тестувань методом ПЛР з’явилися нові експрес-тести на антиген. За словами Ляшка, вони визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. 

"Ми робимо все можливе, щоб найближчим часом, на наступному тижні в Україні вже з’явилися ці тести, які будуть безкоштовні для людей, можуть тестуватися сімейним лікарем, мобільною бригадою", - зазначив заступник глави МОЗ. 

Також Віктор Ляшко додав, що нові експрес-тести лікарі можуть зробити пацієнтам відразу при госпіталізації. Так як результати діагностики будуть готові через 15-30 хвилин після проведення тесту і без спеціальних лабораторних умов.

Водночас головний санітарний лікар запевнив, що достовірність цих тестів така ж, як і в тесту ПЛР.

В Україні минулої доби зареєстровано рекордну кількість нових випадків COVID-19 – 6410.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.