Догори
Дати відгук

Моторошні руїни та бур'яни: як виглядають шахти-привиди із Нововолинська (відео)

Підприємства занедбали в місті, в якому проживає понад тисяча гірників

1 хв на прочитання26 Листопада 2020, 18:07
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

У місті Нововолинськ Волинської області шахта номер 5 та номер 10 перетворюються на руїни, які лякають місцевих мешканців та принаджують собак-безхатьків. На відео колишні містоформувальні підприємства зняв Павло Голота.

Від будівель Нововолинської шахти номер 5 залишилися тільки каркаси й подекуди вибиті вікна. Головна будівля з кількома колонами споруджена в стилі сталінського ампіру, популярного в 40-50-ті роки минулого століття. На фасаді ще збереглися залишки червоної фарби. На подвір'ї - чагарі із посохлих бур'янів. 

Голота каже, що цю шахту в профільному міністерстві неодноразово обіцяли реформувати, підвищити гірникам зарплати й навіть збільшити кількість робочих місць. Але в реальності її закрили й прирекли перетворюватися на руїни.

Не краща ситуація й з шахтою номер 10, яка б мала дати роботу більшості з 1200 шахтарів міста. Вона нині на законсервованому етапі будівництва. Дорогі будівельні конструкції вже рік руйнуються під снігом, дощем та мрякою. 

Тим часом ця шахта могла б давати “на-гора” 900 тис.тонн вугілля в рік, каже Павло Голота

Як ми інформували наших читачів раніше, десять днів тому без світла за борги погрожували залишити дві шахти. Йшлося про Південнодонбаську-1 та Шахту ім.М.С.Сургая.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.