Догори
Дати відгук

Морську еконіспекцію відновлювати не будуть – Мальований

Уряд Гончарука ліквідував морські екоінспекції у січні 2020

2 хв на прочитання11 Червня 2020, 15:01
Поділитись:

Рішення уряду Гончарука про ліквідацію «морських» підрозділів Державної екологічної інспекції буде виконано. Про це, відповідаючи на запитання GreenPost на прес-конференції сьогодні, 11 червня 2020, заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Але усе ж буде утворено окремий департамент, який перейматиметься перевірками на морі та у прибережній зоні морів.

«Мета – зробити щоб ми відпочивали на чистих пляжах і купалися у чистій воді. Треба наводити порядок і у портах, і у прибережній морській смузі. Є план утворення окремого департаменту. Системи   [ресурси і повноваження «морських» екоінспекцій] перейшли у обласні інспекції Одеської, Запорізької та інших приморських областей. Контроль на морі має бути. Треба відновити екологічний нагляд і контроль. Але рішення про ліквідацію  [«морських» екоінспекцій] буде виконане», - сказав Андрій Мальований.

Цю заяву пан Мальований зробив після того, як GreenPost нагадав новому очільнику ДЕІ, що уряд Гончарука взимку ліквідував морські інспекції. Ми також навели приклад важливості адекватного контролю на морі і у портах – адже на днях іноземне судно, цього разу під прапором Гонконгу, забруднило акваторію Одеського порту.

Нагадаємо, що 29 січня 2020 року Кабінет Міністрів України з метою дерегуляції бізнесу вирішив послабити контроль за дотриманням екологічних норм трейдерами у морі та ухвалив рішення ліквідувати "морські" інспекції - Державну Азовську морську екологічну інспекцію та Державну екологічну інспекцію Кримсько-Чорноморського округу інспекції ДЕІ, з передачею їх повноважень відповідним територіальним органам Державної екологічної інспекції.

За словами тодішнього т.в.о Державної екологічної інспекції України Єгора Фірсова, ліквідовані відомства попри багатомільйонні надходження від штрафів до державного бюджету не виконували своїх прямих обов'язків та обкладали корупційними зборами кораблі.

Натомість Уряд "технократів" не запропонував жодних альтернатив екологічного нагляду за суднами у морі, не зважаючи навіть на той факт, що у результаті анексії Криму в м. Одесі та області у кілька разів збільшилася кількість відпочиваючих, а сам морський порт, куди прибувають судна, розташований неподалік місцевих популярних пляжів

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost