Догори
Дати відгук

МОН підписало меморандум у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

У межах програми навички піклування про ментальне здоров'я інтегруються від дошкілля та до програм 1–7 класів.

2 хв на прочитання18 Червня 2024, 16:25
Програма ментального здоров’я Програма ментального здоров’я
Поділитись:

Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю із громадською організацією «Безбар'єрність», Міжнародною організацією «Пакт, Інк.» та Благодійним фондом «Коло Сім'ї» у присутності виконувача обов'язків Директора Місії USAID в Україні Джеффрі Лерера, пишуть У МОН.

Психічні розлади є поширеними серед дітей і молоді, проте часто залишаютьсяпсихічні  невиявленими. Війна в Україні створює додаткові загрози для ментального здоров'я молодого покоління. За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), понад 1 мільйон дітей стали внутрішньо переміщеними особами, а 1,5 мільйона перебувають під ризиком депресії, тривожності та посттравматичного стресового розладу.

Мета меморандуму — адаптація та впровадження в освітній процес курсу із соціально-емоційного навчання у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», що створена за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.

Формування навичок соціальної компетентності та контролю емоцій є стратегічно важливим для запобігання проблемам психічного здоров'я та сприяє особистісному розвитку дітей. Школа відіграє вирішальну роль у цьому процесі. Саме тому підписання меморандуму та подальша робота відкривають шлях до зміцнення ментального здоров'я та формування психологічної стійкості серед дітей та молоді.

У межах програми навички піклування про ментальне здоров'я інтегруються від дошкілля та до програм 1–7 класів. Переклад та адаптація курсу здійснюються у партнерстві з МОН, ГО «Безбар'єрність», проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я», Міжнародною організацією «Пакт, Інк.» та Благодійним фондом «Коло Сім'ї».

Проєкт реалізується за аналітичної та експертної підтримки Координаційного центру з психічного здоровʼя Кабінету Міністрів України, який здійснює супровід впровадження Програми «Ти як?».

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.