Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв: український вимір

Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв: український вимір

Кожен російський злочинець, винний у геноциді нашого народу, понесе покарання за порушення прав українців.

2 хв на прочитання24 Березня 2023, 11:18
Поділитись:

24 березня — Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв. Цей день встановлено рішенням Генасамблеї ООН у пам’ять про Оскара Арнульфо Ромеро-і-Гальдамеса, архієпископа Сан-Сальвадора, якого вбили під час вчинення звичайного богослужіння в каплиці лікарні 24 березня 1980 року через заклики до припинення збройної конфронтації, рішуче засудження порушення прав найменш захищених категорій громадян, виступи проти бідності, соціальної нерівності, тортур і вбивств.

Зараз для України Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв має велике значення. Адже окупація території нашої держави військами РФ, знищення наших міст і сіл, злочини проти цивільного населення є грубим порушенням норм міжнародного права. Широкомасштабна збройна агресія РФ проти України надала нового звучання проблемам збройних воєнних конфліктів у світі, а також поставила у надважливе значення захист жертв грубих порушень прав людини, посягань на життя й особисту недоторканність, честь і гідність.

У Конституції України чітко визначено, що Україна є незалежною, демократичною, правовою державою. Територія України в межах визнаних міжнародною спільнотою кордонів є цілісною і недоторканною. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою цінністю. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

«Дев’ять років поспіль Росія вчиняє злочини проти людяності, відбираючи життя та здоров’я українців. Внаслідок масштабного злочинного воєнного вторгнення окупантів на територію України вже більше року армія агресора сіє смерть і руйнування на території нашої країни, скоює воєнні злочини та геноцид українського народу. Наші правоохоронні органи здійснюють збір доказів щодо вчинених російськими катами злочинів та порушень прав людини. Кожен російський злочинець, що винен у геноциді нашого народу, понесе покарання за порушення прав громадян України. Зло ніколи не залишається без покарання.

І перші кроки для цього зроблено: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт очільника держави-терористки Путіна. Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочинунезаконної депортації та переміщення українських дітей. Істина буде встановлена та доведена на всіх судових майданчиках міжнародних судів. Перемога буде за нами!»вважають у Державному архіві Луганської області.

Також нагадаємо, що «за затримання Путіна тепер можна заробити до 5 млн доларів»: які наслідки рішення МКС видати ордер на арешт президента РФ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Українські військові у Бахмуті, лютий 2023 року. Фото: Reuters
Росія скоро повністю втратить Бахмут: українські військові оточують ворога
1 хв на прочитанняВчора
По об’єктах енергосистеми України випущено вже понад 1200 ракет і дронів, – Укренерго
1 хв на прочитанняВчора
Нічна атака на Київ: внаслідок падіння уламків є жертви та руйнування в різних районах міста
1 хв на прочитанняВчора
Американський сенатор, який сказав «росіяни вмирають» і «ніколи так вдало ми не витрачали гроші», готовий постати перед судом
3 хв на прочитання29 Травня 2023
Путін підписав закон, що посилює режим воєнного стану на окупованих Росією територіях України
1 хв на прочитання29 Травня 2023
Росіяни вдарили у інфраструктуру Одеси та по об'єктах на Хмельниччині: виведено з ладу 5 літальних апаратів
1 хв на прочитання29 Травня 2023
Пригожин усвідомлює, що в Бахмуті росіян чекає поразка, і не хоче бути її учасником, тому відводить свою ПВК — Жорін
1 хв на прочитання29 Травня 2023
В РФ закінчилися трупи, тому Держдума хоче врегулювати використання незатребуваних небіжчиків для навчання медиків
2 хв на прочитання28 Травня 2023