Догори
Дати відгук

Міжнародний день Дніпра: 10 цікавих фактів про найвідомішу річку України (фото)

«Реве та стогне Дніпр широкий» уже більше ніхто не напише.

2 хв на прочитання03 Липня 2021, 13:12
Міжнародний день Дніпра Міжнародний день Дніпра
Поділитись:

Міжнародний день Дніпра — неофіційне свято, мета якого — привернути увагу до головної річки України, зокрема її екологічних проблем.

Цікаві факти про Дніпро наводять у соцмережах.

1. Дніпро бере початок на висоті 252 м над рівнем моря на Валдайській височині у Смоленській області Росії.

2. Дніпро — третя річка в Європі після Волги і Дунаю за площею водозбірного басейну і протяжністю з найдовшою течією в Україні. Довжина річки – 2201 км, а площа басейну – 504 тисячі км2, у межах України відповідно 1121 км та 296 тисяч км2.

3. Взимку Дніпро замерзає зазвичай після 20-денної температури нижче 0 °С. Замерзання починається з півночі, а скресання льодового покриву — з півдня. Завдяки цьому затори криги та спричинені ними повені на Дніпрі трапляються рідко.

4. На сьогодні річище Дніпра перетинають до 100 різних мостів, залізничних та автомобільних.

5. Дніпро — основна водна артерія України, що забезпечує водою фактично дві третини всього її населення — близько 30 млн українців. 80% усіх водних ресурсів України — це Дніпро.

6. У межах басейну Дніпра виділяють 197 природоохоронних об’єктів. Серед них 20 національних природних та регіональних ландшафтних парків, 110 заказників загальнодержавного та місцевого значення, 6 природних заповідників, 22 природні пам’ятки, 9 водно-болотних угідь.

7. У 2021 році за підтримки ЄС було проведене перше масштабне дослідження якості води у басейні Дніпра. За результатами скринінгу було виявлено надмірні концентрації пестицидів, фармацевтичних препаратів та важких металів.

8. Мешканці Києва щодня споживають 663 млн л питної води. Це майже вдвічі більше за об’єм води найбільшого карпатського озера Синевир. Приблизно 30% цього об’єму – вода з Дніпра.

9. Скиди промислових стічних вод та комунально-побутових стоків через міську каналізаційну систему є двома основними факторами забруднення поверхневих вод у межах столиці. Лише офіційно протягом року місто скидає у Дніпро понад 720 мільйонів кубометрів стічних вод. 40% з них не проходять належного очищення та завдають найбільшої шкоди навколишньому середовищу.

10. 1588 із 6976 промислових підприємств Києва здійснюють скиди в Дніпро зі значним перевищенням рівня допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

У Міжнародний день Дніпра українцям нагадують, як важливо дбати про збереження та відновлення цієї річки як на національному, так і на місцевому рівнях.

Також ми розповідали, що через Дніпро хочуть запустити туристичні маршрути з Києва до Канева.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко