Догори
Дати відгук

Міністром охорони здоров'я замість Степанова може стати скандальний Пасічник

Офіційно, про те, чи (коли) лишить посаду Максим Степанов поки ніде не повідомляється.

2 хв на прочитання16 Грудня 2020, 13:55
Поділитись:

Найбільші шанси очолити Міністерство охорони здоров'я замість Максима Степанова має Михайло Пасічник, який з початку року є радником голови Офісу Президента, і зараз займається питаннями дослідження препаратів проти COVID-19.

Про це повідомляє РБК з посиланням на власні джерела.

"Пасічник має досить специфічні навички в галузі фармацевтичного ринку, і до його послуг вдавалися вже неодноразово і при попередніх владах. В останній раз Пасічник з'являвся в публічному просторі у 2014 році, коли міністр охорони здоров'я Олег Мусій призначив його головою Держлікслужби, органу, що відповідає за ліцензування та контроль над виробництвом і торгівлею ліками. Перші ж дні Пасічника на чолі Держлікслужби тоді були відзначені гучним скандалом. Почав він з видачі дозволу на реалізацію і застосування заборонених раніше препаратів індійського виробника "Дженом Біотек". До приходу Пасічника інспектори Держлікслужби неодноразово проводили перевірки підприємства в Індії та фіксували численні порушення", – написав автор статті.

До слова, у 2012 та 2013 роках Держлікслужба виявила понад 20 таких порушень, які були визнані критичними та небезпечними для здоров'я людини. Компанію-виробник навіть викрили в підробці документів, що подавалися на сертифікацію в Україні. 40% всього обороту "Дженом Біотек" становив кодеїновмісний препарат "Кофекс", що активно використовувався наркозалежними при кустарному виробництві наркотиків.

Після рішення Пасічника про повернення "Кофекс" в Україні препарат був виявлений в великих кількостях на аптечних складах .

Нагадаємо, раніше почалися розмови про те, що Рада звільнить двох міністрів: екології і з питань ветеранів. Другого таки звільнили.

Тоді звучало і ім'я Максима Степанова, щоправда, йшлося про те, що посада поки залишиться за ним.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost