Догори
Дати відгук

Міненерго створило план енергоефективності до 2030 року

Про це повідомили у відомстві

1 хв на прочитання14 Вересня 2020, 19:37
Поділитись:

Міненерго спільно з Держенергоефективності розробили проєкт розпорядження Кабміну "Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року". Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Проєктом акту передбачено цілу низку міжсекторальних заходів з підвищення енергоефективності (співфінансування енергоощадних заходів у житловому секторі, розвиток енергосервісу, санація будівель органів влади, широке впровадження енергоменеджменту, сертифікація енергоефективності будівель, розвиток електротранспорту та інфраструктури зарядних станцій, підвищення ефективності систем теплопостачання тощо).

Проєктом розпорядження передбачено:

- визначення національної цілі з енергоефективності на 2030 рік;

- схвалення Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року;

- затвердження трирічного плану заходів з його реалізації у 2020-2022 роках.

До роботи над проєктом плану безпосередньо долучалися експерти Проєкту EU4Energy Governance.

"Особливістю плану є необхідність підвищення енергоефективності не тільки в контексті кінцевого споживання енергії, але і на етапах виробництва та транспортування енергії", - повідомляють у міністерстві.

Прийняття плану дозволить запровадити європейські механізми скорочення енергоспоживання, сприяти економії видатків на оплату енергоносіїв, зменшенню обсягу шкідливих викидів у довкілля, посиленню конкурентоспроможності економіки, масштабуванню бізнесу у сфері будівництва та суміжних галузях, використанню більш сучасних технологічних рішень.

Нагадаємо, очільниця Міненерго заявила, що Україна повністю готова до опалювального сезону.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго