Догори
Дати відгук

Міненерго планує будівництво високоманеврової генерації — Буславець

Про це очільниця міністерства заявила під час зустрічі зі шведським послом

2 хв на прочитання23 Червня 2020, 16:57
Поділитись:

Україна підтверджує виконання своїх зобов’язань перед інвесторами й готова надалі розвивати "зелену" енергетику. Про це в.о. міністра енергетики Ольга Буславець повідомила під час зустрічі з послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом та послом Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Хорпестадом. Повідомляє Міненерго.

"Україна підтверджує наміри подальшого розвитку відновлюваних джерел енергії та переходу на чисту енергію, але у спосіб, прийнятний для нашої національної економіки та споживачів", – наголосила Буславець.

Для імплементації умов Меморандуму Міненерго розробило законопроєкт "Про удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії", який було оперативно схвалено Урядом і зареєстровано у Верховній Раді.

"Меморандум є відкритим, до нього приєднуються інвестори у відновлювану енергетику. Ми прагнемо, щоб у нас були зрозумілі, тривалі законодавчі правила гри", – зазначила Буславець і додала, що за підтримки Президента України законопроєкт визначено для розгляду у ВР як невідкладний.

В.о. міністра енергетики наголосила, що Україна прагне розвивати високоманеврову генерацію, щоб подальша інтеграція відновлюваних джерел в енергосистему України була технічно можливою.

"Міненерго планує провести перший конкурс на будівництво високоманеврової генерації цієї осені та очікує активну участь інвесторів, зокрема, на участь норвезьких та шведських компаній", – зазначила Буславець.

Буславець зазначила, що Україна приділяє значну увагу питанням диверсифікації маршрутів постачання природного газу з країн ЄС, тому підтримує участь Швеції в реалізації проєкту по передачі норвезького газу в Польщу газопроводом "Baltic Pipe".

"Українська сторона задоволена успішною співпрацею зі Шведським енергетичним агентством, Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA), вагомим внеском NEFKO у розбудову енергоефективності та енергозбереження", – підкреслила Буславець, наголосивши на зацікавленості Міненерго у розширенні співробітництва із Швецією та Норвегією.

Тобіас Тиберг та Улє Тер’є Хорпестад у свою чергою висловили підтримку та результативність проведеної роботи в.о. міністра енергетики протягом останніх місяців, а також підтвердили позицію, що стратегічне партнерство з ЄС у галузі енергетики має продовжуватись для зміцнення енергетичної безпеки, розвитку енергетичного сектору та інтеграції енергетичних ринків України з ринками ЄС. 

Тим часом, Данія погодилась надавати Україні безвідсоткові кредити для відновлюваної енергетики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото: скрін з відео
Мільйони жителів Великобританії можуть залишитися без електроенергії – пожежа вибила кабель (ВІДЕО)
1 хв на прочитання6 годин тому
GreenPost
З 1 жовтня в Україні суттєво подорожчають тепло і гаряча вода
1 хв на прочитання12 годин тому
Шахтарі
Шахтарі, які провели підземну акцію протесту, виграли суд у роботодавця
1 хв на прочитанняВчора
Сонячна електростанція
Черкащанин дурив державу на сонячній енергії: величезну СЕС «розбив» на дрібні господарства
2 хв на прочитання14 Вересня 2021
В Ужгороді поліцейські патрулюватимуть місто на електросамокатах (ФОТО)
1 хв на прочитання12 Вересня 2021
Без суду і господаря: енергокомпанія відключила електроенергію 122 споживачам, дистанційно (ВІДЕО)
4:0811 Вересня 2021
Пологовий будинок та чотири лікарні живитимуться від сонця: українське місто впроваджує "зелені" технології
1 хв на прочитання11 Вересня 2021
У Сумській області стався розлив нафти через аварію на підприємстві «Охтирканафтогаз»
1 хв на прочитання09 Вересня 2021