Догори
Дати відгук

Міненерго не каже українцям, про що домовляється з Китаєм

Це можуть бути поставки копалин і посилення присутності у сфері відновлюваної енергії чи взагалі транзит російського газу.

2 хв на прочитання19 Липня 2021, 16:11
Фото із сайту посольства КНР в Україні Фото із сайту посольства КНР в Україні
Поділитись:

Головний координатор Free Hong Kong Center (Україна) Артур Харитонов публічно зажадав пояснень від Міністерства енергетики України щодо зустрічі з представниками Комуністичної партії Китаю.

«Уряд України продовжує проводити «таємні зустрічі» із представниками китайського посольства, забуваючи публікувати інформацію про їхній зміст на своїх офіційних сторінках. Натомість пропаганда КНР завжди поспішає поширити свої «успіхи» китайською», — написав Артур Харитонов.

Китайська сторона повідомила, що 16 липня 2021 р. посол в Україні Фан Сяньронг зустрівся з міністром енергетики України Галушенком.

«Сторони обмінялись думками щодо поглиблення енергетичної співпраці між двома країнами та домовились, що співпраця Китаю та України в енергетичній галузі є надзвичайно взаємодоповнюваною та має великий потенціал. Сторонам слід підтримувати тісний зв'язок і постійно поглиблювати рівень китайсько-української енергетичної співпраці», — йдеться у повідомленні.

Натомість ні на офіційному сайті Міненерго, ні на офіційних сторінках у соцмережах нема жодної інформації про цю зустріч.

Артур Харитонов вважає, що наразі рано говорити про сутність перемовин представників Комуністичної партії Китаю з українським Міненерго, хоча вже зрозуміло, що під так званими протокольними зустрічами з представниками Компартії Китаю відбуваються перемовини геополітичного характеру, який корелюються з останніми заявами представників Офісу президента про «курс на Китай».

«Оскільки деталей занадто мало, і нема офіційної позиції уряду, можна лиш припускати, про що могло йтися: від поставок копалин та посилення присутності у сфері відновлюваної енергії (сфера інтересів Ахметова) до геополітичних питань щодо транзиту російського газу», — сказав Артур Харитонов у коментарі GreenPost.

Також ми розповідали, що тарифи на електроенергію з 1 серпня зростуть і стануть диференційованими.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго