Понеділок, 06 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Мінекоенерго: На «Зелений перехід» треба 10 млрд євро щорічно

І це мають бути приватні інвестиції

1 хв на прочитання24 Березня 2020, 11:08 236
Image by Free-Photos from Pixabay Image by Free-Photos from Pixabay
Поділитись:

Для втілення в життя урядової концепції «Зеленого переходу» необхідно 10 млрд євро інвестицій щороку. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповів заступник Міністра енергетики і захисту довкілля України Сергій Масліченко.

«За нашими розрахунками, 10 млрд євро на рік потрібно інвестувати, щоб досягти закладених у концепції цілей. Перші 5 років – це орієнтовно 50 млрд євро. І я вже сказав, що у більшості це не може бути державне фінансування. А в основному – це приватні інвестиції, наприклад, ті ж приватні домогосподарства, які у себе встановлюють сонячні панелі на даху або теплові насоси. Звичайно, це великий бізнес, який оновлюватиме свої виробничі потужності», - розповів чиновник.

Він додав, що вартість електроенергії з відновлювальних джерел у світі та Україні знижується, тому майбутнє саме за нею.

«За останні 10 років собівартість виробітку кВт-год сонячної електроенергії у світі зменшилася з 36 євроцентів до 4, тобто майже у 10 разів. Вітрогенерація теж дешевшає, хоч і дещо повільніше: за десятиріччя майже в 4 рази – з 15 євроцентів до 4», - повідомив Масліченко.

Нагадаємо, важлива історична подія у галузі відновлювальної енергетики трапилася і в Україні – у березні були відрізки часу, коли вітрові та сонячні електростанції зґенерували більше енергії, ніж вугільні ТЕС.

Концепція "Зеленого переходу" передбачає систематичну державну політику з досягнення низьковуглецевої промисловості та низького рівня викидів до 2050 року (але не безвуглецевої, як це заплановано, наприклад, у Євросоюзі).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.