Догори
Дати відгук

Отрута замість питної води: перевірки на Харківщині показали високий рівень забруднення

2 хв на прочитання12 Лютого 2020, 13:06
Поділитись:

 

12.02.2020

 

 

У досліджених Харківським лабораторним обласним центром пробах води були виявлені перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, окисності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів,  хлоридів, сухого залишку, заліза, фтору.

 

 

Заміри води здійснювалися протягом 2019 року в м. Харкові та Харківській області. За інформацією, оприлюдненою на сайті Харківського лабцентру, було досліджено 4386 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання (колодязі та каптажі джерел), з яких  46,1% не відповідали вимогам води, призначеної для споживання людиною.

 

 

"За мікробіологічними показниками досліджено 1715 проб води з колодязів та каптажів джерел, з них 32,1 % проб не відповідають нормативам", - інформують в установі.

 

 

У місті Харкові досліджено 56 проб води з 12-ти каптажів природних джерел (Саржин яр, Манжосів яр, селище Олешки, парк «Юність», «Петренки – 1», «Петренки – 2», «Петренки – 3», вул. Мінераловодська, 1, вул. В. Зубенка, 25, вул. Бучми (2 каптажі), «Олексіївська балка»). Протягом 2019 року у воді всіх зазначених джерел реєструвались відхиленнями від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками. Вода з каптажів 3-х джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення гранично допустимої концентрації сульфатів (вул. В. Зубенка, 25) та нітратів (селище Олешки та парк «Юність»).

 

 

Як інформують у лабораторному центру, результати досліджень свідчать, що колодязі та природні джерела не можуть розглядатись як джерела більш якісної та безпечної води, ніж водопровідна. Підземні водоносні горизонти, які живлять джерела нецентралізованого водопостачання, через геологічний склад ґрунтів нашого регіону не захищені від поверхневих забруднень — мікроорганізмів та різних хімічних речовин. Тому необхідно завжди кип’ятити воду з будь-яких колодязів та джерел і ніколи не вживати воду з тих джерел, якість води в яких невідома.

 

 

"Основним з проблемних питань Харківського регіону є перевищення вмісту нітратів у воді шахтних та трубчастих колодязів. В 40,7% досліджених проб води з колодязів вміст нітратів перевищував гранично допустиму концентрацію (ГДК) у 5,0 — 12,6 раза. Найвищі концентрації нітратів виявлені у колодязях на територіях Валківського,  Нововодолазького, Лозівського, Близнюківського, Ізюмського, Борівського, Коломацького, Шевченківського районів", - застерігають у держустанові.

 

 

Нагадаємо, на Дніпропетровщині через забруднення води закрили школи й дитсадки: людям рекомендували «обмежити вживання питної води для приготування їжі, напоїв»

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото; Ольга Лукашук
На Сумщині росте унікальна яблуня-колонія, якій понад 200 років (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Уряди мають краще захищати право на життя людини в здоровому навколишньому середовищі
3 хв на прочитання8 годин тому
Фото:
Bigl.ua
У Києві можна здати на переробку старі парасолі, дощовики, туристичні палатки — деталі
1 хв на прочитання9 годин тому
Фото: WWF-Україна
У Київській області офіційно з'явився перший природний ліс, за цінністю наближений до пралісів 
1 хв на прочитання11 годин тому
В Білорусі у 2021 році зазнали репресій півсотні екологічних некомерційних організацій
1 хв на прочитанняВчора
Синоптики розповіли якою буде погода сьогодні, 16 жовтня
1 хв на прочитанняВчора
Нa Xepcoнщинi пpизупинили виїзди нa caфapi дo зaпoвiдникa Acкaнiя-Нoвa
1 хв на прочитання15 Жовтня 2021
Вулкан і землетрус: як знищується іспанський острів Пальма на Канарах
1 хв на прочитання15 Жовтня 2021