Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • Майно власника Київського картонно-паперового комбінату, російського олігарха, має бути конфісковане — природоохоронці

Майно власника Київського картонно-паперового комбінату, російського олігарха, має бути конфісковане — природоохоронці

Його бізнес приносить чималі кошти російській економіці, спонсоруючи країну-терориста.

2 хв на прочитання26 Серпня 2022, 15:30
Фото: Українська Природоохоронна Група - UNCG Фото: Українська Природоохоронна Група - UNCG
Поділитись:

За пів року війни в Україні ухвалили чимало нормативно-правових актів для вилучення об’єктів права власності росії та її резидентів. Однак таке вилучення не відбувається, стверджують активісти Української Природоохоронної Групи - UNCG.

Власником Київського картонно-паперового комбінату досі є російський олігарх Володимир Крупчак. 100% акцій підприємства належить його ж австрійській компанії Pulp Mill Holding GmbH. А власне їй - російський Архангельський целюлозно-паперовий комбінат та інші підприємства.Тож поки росія вбиває українців на українській землі, російський олігарх отримує мільярдний дохід у двох країнах.

"Ми зверталися у відповідні органи з проханням конфіскувати компанії Крупчака. У травні поліція проводила обшуки на його підприємстві щодо несплати податків та закупівлі сировини з країни-агресора 2021 року. Але… найбільший та найприбутковіший целюлозно-паперовий бізнес України досі працює на Крупчака", - додають природоохоронці.

Як зазначають активісти, Pulp Mill Holding - одна з найбільших європейських компаній з виробництва целюлозно-паперової продукції. За дослідженням Marketquest.biz, компанія лідирує на світовому ринку виробництва дуплексних плит з покриттям і лишиться лідером до 2028 року, адже Архангельське ЦПК працює та отримує російську лісову сертифікацію. Інакше - приносить чималі кошти російській економіці, спонсоруючи країну-терориста.

Водночас через російську навалу в Україні вже зупинили чи припинили свою діяльність целюлозно-паперові підприємства: Дунапак Таврія, Роганська картонна фабрика, Рубіжанський КТК. Останнє було одним з основних підприємств з переробки макулатури. Тепер монополістом в цій ніші став Київський КПК Крупчака.

"Майно Крупчака має бути конфісковане в Україні! А формально австрійська (по суті російська) компанія Pulp Mill Holding GmbH має вийти з ринку росії. Ми вже звернулися до Офісу президента України, СБУ, Мінюсту, Національного агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Фонду державного майна України, Посольств України та Республіки Австрія з відповідними вимогами. Утім, на жаль, державні органи не поспішають відповідати на наші звернення", - заявили в Групі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко