Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • Майно Януковича в «Межигір’ї» перейде державі: розпочався процес передачі в управління активів парку

Майно Януковича в «Межигір’ї» перейде державі: розпочався процес передачі в управління активів парку

Це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу державної установи.

2 хв на прочитання01 Травня 2024, 12:31
Передача майна у державне управління парку-пам’ятки «Межигір’я» Передача майна у державне управління парку-пам’ятки «Межигір’я»
Поділитись:

У 2023 році Верховна Рада України схвалила закон, який повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я».

Наразі,  спеціальна адміністрація парка-пам’ятки «Межигір’я» спільно з АРМА, за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали передачу у державне управління арештованих активів, які знаходяться на території парку і на які накладений арешт у кримінальному провадженні по справах експрезидента Януковича після Революції Гідності.

Як повідомили у Міндовкіллі, до проведення огляду майна міжвідомчою комісією доєднався керівник громадської організації, яка з 2014 року за власною ініціативою відповідає за зберігання арештованих активів. У присутності комісії лідер громадської організації, зберігач майна потиснув руку голові міжвідомчої комісії чим засвідчив своє сприяння роботі комісії.

Вказане майно арештоване в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП. Мова йде про розслідування фактів привласнення колишнім президентом майна, що знаходиться на території урочища Межигірʼя.

Перевірка наявності і огляд майна «Межигір’я» є першим етапом процесу передачі в управління державній установі «Парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» арештованих активів.

Зокрема, державній установі парк-пам’ятка «Межигір’я» має бути передано в управління рухоме майно, яке знаходиться на державній землі парка-пам’ятки і яке є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також в охороні паркового комплексу. Тобто це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу державної установи.

Як відомо, «Межигірʼя» раніше було резиденцією Віктора Януковича, але після його втечі з країни у лютому 2014 року територія стала національним парком і музеєм корупції. Будівлями і зоокуточком «Межигір’я» опікуються волонтери, які збирають на це кошти з відвідувачів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.