Догори
Дати відгук

МАГАТЕ запустило проект щодо запобігання пандемій

МАГАТЕ створює глобальну мережу для надання допомоги національним лабораторіям в області моніторингу, епіднагляду, раннього виявлення та боротьби з хворобами тварин і зоонозів.

3 хв на прочитання16 Червня 2020, 10:51
Фото: Д. Кальмі / МАГАТЕ, Відень, Австрія Фото: Д. Кальмі / МАГАТЕ, Відень, Австрія
Поділитись:

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі виступив 15 червня 2020 року з ініціативою запобігання майбутнім пандеміям, подібним COVID-19.

МАГАТЕ пропонує використати досвід організації з надання допомоги країнам у використанні ядерних методів для швидкого виявлення патогенних мікроорганізмів, що викликають транскордонні захворювання тварин, в тому числі тих, що поширюються серед людей, повідомили у пресслужбі відомства.

Ці зоонозні захворювання вбивають близько 2,7 мільйона людей щороку.

Технічний, науковий і лабораторний потенціал МАГАТЕ допоможе проєкту ZODIAC створити глобальну мережу для надання допомоги національним лабораторіям в області моніторингу, епіднагляду, раннього виявлення та контролю захворювань тварин і зоонозів, таких як КОВІД-19 і Ебола.

Мета Проєкту по комплексним діям щодо зоонозів (ZODIAC) – підготувати світ до майбутніх спалахів. МАГАТЕ створює глобальну мережу для надання допомоги національним лабораторіям в області моніторингу, епіднагляду, раннього виявлення та боротьби з хворобами тварин і зоонозів.

«Держави-члени матимуть доступ до обладнання, пакетам технологій, досвіду, керівництву і навчання. Особи, які приймають рішення, отримають актуальну, зручну для користувача інформацію, яка дозволить їм діяти швидко», – заявив  Гроссі на засіданні Ради керівників МАГАТЕ.

Ядерні методи, такі як тести з використанням зворотного транскрипційно-полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (ОТ-ПЛР), є важливими інструментами для виявлення і характеристики вірусів.

Наразі МАГАТЕ надає екстрену допомогу приблизно 120 країнам у використанні таких тестів для швидкого виявлення COVID-19.

Зоонозні захворювання викликаються бактеріями, паразитами, грибами або вірусами, які виникають у тварин і можуть передаватися людині. Багато з цих захворювань піддаються лікуванню.  Але у інших є потенціал, щоб серйозно торкнутися людей, таких як Ебола, SARS та COVID-19.

ZODIAC спирається на досвід VETLAB – мережі ветеринарних лабораторій в Африці і Азії, яка допомагає країнам боротись з хворобами тварин на ранніх стадіях.

«Близько 70 відсотків всіх хвороб у людей відбувається від тварин», - повідомив Герріт Вільо, керівник секції тваринництва та охорони здоров'я Об'єднаної програми ФАО / МАГАТЕ з ядерних методам в продовольстві та сільському господарстві.

«За останні десятиліття ми спостерігали зростання числа зоонозних епідемій: спочатку Ебола, потім Зіка, а тепер і КОВІД-19. Важливо стежити за тим, що знаходиться в тваринному світі - і за дикою природою, і за поголів'я худоби – і швидко реагувати на ці знахідки, перш ніж патогенні мікроорганізми потраплять в організм людей», – сказав Вільо.

МАГАТЕ розширить свої можливості для розміщення вчених і стипендіатів з країн-членів в своїх лабораторіях в Зайберсдорфі (біля Відня). Науковці зможуть проводити дослідженя в області імунологічних, молекулярних, ядерних і ізотопних випробувань, а також у використанні опромінення для розробки вакцин проти хвороб, таких як пташиний грип.

Нагадаємо, у світі зареєстровано 7 823 289 випадків захворювання на COVID-19, з яких 431 541 закінчились смертю. Епіцентрами спалаху залишаються Америка (3 781 538 випадків захворювання) і Європа (2 416 920 випадків).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго