Догори
Дати відгук

Львівські хірурги врятували чоловіка, який втратив 6 літрів крові

Кров, яка вилилася у черевну порожнину чоловіка, зібрали за допомогою спеціального апарата – геманетика.

2 хв на прочитання05 Березня 2021, 22:38
Львівські лікарі повернули з того світу чоловіка у якого розірвалася аневризма аорти Львівські лікарі повернули з того світу чоловіка у якого розірвалася аневризма аорти
Поділитись:

Львівські лікарі повернули з того світу чоловіка у якого розірвалася аневризма аорти. Діагноз ще неабияк ускладнився прямо на операційному столі, але 68-річний мешканець Рівного Віктор  Жук   не просто вижив, а у четвер, 4 березня, поїхав з лікарні додому.

Як пише Zaxid.net, чоловіка врятував  професор  Ігор  Кобза та його команда хірургів.  Чоловік уже був на операційному столі, анестезіолог готувався вводити наркоз, як раптом у хворого почалося посмикування тіла, він став неадекватним. Були й деякі інші сигнали, які свідчили про те, що кров прорвалася у черевну порожнину. А це у рази ускладнювало і так непросту ситуацію.

Аорта, як пояснив професор Ігор Кобза, розташована в заочеревинному просторі:  "Якщо розривається аневризма аорти чи виникає її надрив і за очеревину виливається літр чи навіть більше крові, то людина може з таким крововиливом деякий час ходити. Там є клітковина, яка діє як тампон. Але ось коли ця кров проривається в живіт, то врятувати хворого майже неможливо".

Віктору пощастило, що цей прорив стався не дорогою до Львова, а на операційному столі, коли судинні хірурги вже були готові до операції. Від моменту прориву крові і до того часу, коли судинні хірурги дісталися до черевної порожнини, минуло лише 10 хвилин. 

Загалом рівнянин втратив близько 6 літрів крові і дивом вижив. У нормі при його зрості і вазі мав би мати 6-7 л крові. Кров, яка вилилася у черевну порожнину чоловіка, зібрали за допомогою спеціального апарата – геманетика.  

У практиці відомого львівського судинного хірурга Ігоря Кобзи було лише шість пацієнтів з діагнозом «розрив аневризми аорти з проривом крові у живіт». Перша пацієнтка з таким діагнозом потрапила до лікарні 25 років тому. Усі пацієнти після операції через декілька днів померли. Хворі з таким діагнозом тривалий час не лише в Україні, а й у світі вважалися неоперабельними.

До слова, половина пацієнтів з важкою формою COVID-19 мала пошкодження серця.

Як відомо, у ВООЗ вважають, щодо кінця поточного року пандемія точно не змінить свого агресивного темпу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.