Догори
Дати відгук

Лікарка розповіла, як правильно користуватися захисним щитком

Він ефективний лише тоді, коли підібраний за розміром обличчя та надягається разом із маскою

2 хв на прочитання21 Жовтня 2020, 13:03
Фото: 24 канал Фото: 24 канал
Поділитись:

Пластиковий щиток, який носять працівники банків. вчителі, медики та продавці, може не захистити від коронавірусу, якщо користуватися ним неправильно. Про це на особистій Facebook-сторінці розповіла лікарка та екс-міністр охорони здоров'я Уляна Супрун.

 “Часто помічаю, як, наприклад, касири чи продавці залишаються в щитку, при цьому взагалі знімають маску чи зсувають її на підборіддя. Не варто так робити. Щиток не є альтернативою масці та працює лише в комплексі з нею”, - написала лікарка.

Щиток - це додатковий бар’єрний захист. У ньому зручно, бо він закриває все обличчя - очі, ніс та рот. Щитки, зокрема, запобігають тому, що людина буде зайвий торкатися свого обличчя брудними руками. Також їх можна носити людям, які мають порушення слуху, і використовують мову жестів для спілкування. Але потенційно вірус може проникати через прогалини, які залишаються без захисту. Саме тому щиток повинен доповнюватися маскою.

Аби щиток став надійним захистом від COVID-19, Уляна Супрун радить дотримуватися простих правил.

Перше і найголовніше з них - це носити щиток разом з правильно одягненою маскою, тобто маска повинна закривати рот і ніс. Іншого ефективного варіанту носіння маски не існує.

Перед тим, як придбати цей засіб захисту, необхідно перевірити, чи він нормально сидить на обличчі. В ідеалі він повинен бути трохи довшим за підборіддя або ж бути на рівні з підборіддям. Добре, щоб він прикривав обличчя з боків також та лоб.

Важливо також дотримуватися звичних правил - миття рук до і після зняття щитка.

За щитком рекомендують доглядати з дотриманням рекомендацій виробника. Якщо їх немає, то можна мити щиток звичайним мийним засобом та теплою водою, щоб прибрати бруд. Дезінфікувати бажано розчином на основі хлору. 

Якщо щиток одноразовий, його потрібно позбутися одразу після використання.

Як ми писали раніше, в переповненому громадському транспорті медичні маски не ефективні при боротьбі з коронавірусом і не можуть убезпечити пасажирів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.