Догори
Дати відгук

Лікарі назвали 5 продуктів, які викликають артрит

Причин артриту може бути багато, і одна з них криється в харчуванні - деякі продукти сприяють розвитку запалень.

2 хв на прочитання24 Січня 2021, 22:35
Поділитись:

Артрит - поширене захворювання, пов'язане із запаленням в суглобах, за статистикою до нього схильні від 42% до 47% людей різного віку. 

Розповідаємо про 5 продуктів, від яких краще відмовитися, якщо хочете уникнути артриту.

Цукор

Цукор незмінно виникає в кожному списку «небажаних» продуктів, оскільки користі від нього і правда ніякої. У різних кількостях він міститься практично у всіх продуктах, навіть найкорисніших, і з цим нічого не зробиш, а от від доданого цукру фахівці рекомендують відмовитися. Цукор провокує розвиток запальних процесів в організмі, погано впливає на здоров'я кишечника і прискорює процеси старіння.

Червоне м'ясо

Багато досліджень пов'язують вживання червоного м'яса з розвитком запалень, які стають причиною артриту. Фахівці рекомендують віддавати перевагу м'ясу курки або риби, особливо жирної. Вона -  не тільки багате джерело білка і мінералів, а й містить корисні омега-3 кислоти, які мають протизапальну дію.

Продукти, що містять глютен

Глютен - рослинний білок, що міститься в пшениці, житі та ячменя. Здається, від адептів ЗОЖу глютену дісталося найбільше: йому приписували згубний вплив на шлунково-кишковий тракт, називали причиною набору зайвої ваги і депресії. Якщо все вищеперелічене наукових обґрунтувань не має, то недавні дослідження встановили зв'язок вживання глютену з розвитком запалень в організмі, і артриту зокрема.

Алкоголь

Будь-який алкоголь (крім сухого вина) містить ударну дозу цукру, про шкоду якого ми вже сказали, і, звичайно ж, спирт - один з головних провокаторів запалень в організмі. Регулярне зловживання спиртовмісними напоями здатне посилити симптоми артриту, стати причиною набору ваги і прискорити старіння. На вечірці віддавайте перевагу сухому вину (в невеликих кількостях воно навіть корисне) і не пийте більше одного келиха.

Солона їжа

Дослідження пов'язують високий рівень споживання солі з більш вірогідним розвитком артриту. Це пов'язано з тим, що сіль провокує запалення і згубно позначається на здоров'ї кісток і суглобів. Їжу варто солити обережніше, від фастфуду зовсім відмовитися (або хоча б обмежити) і використовувати корисні альтернативи солі, які не принесуть шкоди організму.

Нагадаємо, коли у вас артрит, вибір продуктів у магазині стає особливо важливим. Слід купувати овочі, багаті антиоксидантами та іншими поживними речовинами, які захищають від пошкоджень клітини та знижують запалення у суглобах. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.