Догори
Дати відгук

Лікар розповів, як «Охматдит» рятує важкохворих дітей в пандемію

В умовах карантину у клініці «Охматдит» діють ряд обмежень

3 хв на прочитання10 Грудня 2020, 17:02
Поділитись:

На коронавірус перехворіли діти, батьки та працівники відділення гемодіалізу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Про випадки Covid-19 серед хворих, які мають проблеми з нирками розповів заступник генерального директора з поліклінічної роботи установи Володимир Сова.

«Хворіють на Covid-19 там, де особливо замкнені відділення. У відділенні гемодіалізу захворіли 6-7 дітей, батьки та медпрацівники, у легкій та середній формі, вже одужали. Батьки вийшли до магазину щось купити, їхня дитина на постійному гемодіалізі – і занесли. Слава Богу, у важких відділеннях онкогематології таких випадків немає – бо там надумови обережності», – розповів Сова.

В умовах карантину у клініці «Охматдит» діють ряд обмежень, додав лікар. Зокрема, контрольна перевірка усіх пацієнтів, які перед госпіталізацією ідуть до  власних педіатрів, завантаження установи на 60-70%, а не на 100%, а в осінній період лікарі зробили за власний кошт щеплення від грипу та пневмококової інфекції, симптоматика якоих схожа на коронавірус.   

«У поліклініці не оглядаємо дітей, коли вони мають підтверджені випадки Covid-19. А щодо кожної дитини, яка звернулася та має лихоманку, ми розуміємо, що це може бути дитина, хвора на коронавірус, тому маємо на першому поверсі два кабінети-фільтри, у яких чергують дільничні педіатри, які мають усі засоби захисту. Вони оглядають дітей, оцінюють ризики, стан здоров’я та приймають рішення про призначення лікування чи необхідності термінового додаткового обстеження спеціалістів. Але жодну дитину навіть з лихоманкою чи 100% підозрою на Covid-19 не відправляємо. Серед медичних працівників поліклініки випадки захворюваності є, але вони інфікувались від своїх близьких родичів або друзів, це 10 чоловік на 200 працівників за увесь період – це дуже низький показник», – розповів Володимир Сова.

За словами медика, дітей, які надходять до клініки «Охматдит» на планове лікування не приймають без підтвердженого негативного ПЛР-тесту на Covid-19, який дійсний 3 дні, а тим пацієнтам, які потрапляють у терміновому режимі, виконують тест в установі.

«Дітям, які поступають в урогентному порядку та потребують термінової негайної госпіталізації чи втручання,   експрес-тести роблять у спеціальному кабінеті. На екстрені оперування, як у випадку черепно-мозкової травми, ніхто не буде чекати – усі способи захисту у хірурга є, він потенційно захищений. Просто знає, що це ще дитина, у якої є додатково Covid-19. А потім дитину кладуть до окремої боксованої палати з відповідним наглядом. Такі випадки трапляються рідко, але бувають», – пояснив  Сова. 

До слова, в одній з українських  лікарень  від коронавірусу загинув малюк, якому було всього 6 місяців.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.