Догори
Дати відгук

Лавини у Карпатах можуть зникнути назавжди

У Карпатах сніголавинний сезон 2019-2020 року був аномальним за весь період спостережень

1 хв на прочитання04 Серпня 2020, 16:54
Фото від 2 червня 2020 року. з facebook сніголавинної ситуації в українських Карпатах Фото від 2 червня 2020 року. з facebook сніголавинної ситуації в українських Карпатах
Поділитись:

Аномальних явищ стає все більше в Україні. Внаслідок зміни клімату метеорологи фіксують рекордні температури, спостерігають за стихійними явищами та прогнозують майбутнє для регіонів країни через ризики засухи і паводків.

Сьогодні на сторінці у  Facebook "Сніголавинної ситуації в Українських Карпатах "з'явився допис щодо аномального сніголавинного сезону.

"У Карпатах сніголавинний сезон 2019-2020 року був аномальним за весь період спостережень за всіма характеристиками: як за висотою снігового покриву, так і за температурним режимом, опадами та іншими параметрами. Протягом сніголавинного сезону не зафіксовано сходження жодної лавини", - ідеться у дописі.

Крім цього до допису прикріплено звіт про сніголавинне забезпечення сезону 2019-2020 року. Над звітом працювали   спеціалісти Українського гідрометцентру та Чернівецького ЦГМ, Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології, Львівського РЦГМ.

Згідно зі звітом,  причинами відсутності лавин, окрім малосніжної зими, також є  заростання схилів гір чагарниковими рослинами, відсутність значних хуртовин та відлиг.

Нагадаємо, дніпровці і мешканці ще кількох міст зможуть моніторити забруднення повітря через мобільні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко