Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • «Крим 2.0»: Путін подасть населенню РФ приєднання Південної Осетії як перемогу, раз із Україною не виходить

«Крим 2.0»: Путін подасть населенню РФ приєднання Південної Осетії як перемогу, раз із Україною не виходить

Проте ця анексія може мати непередбачувані наслідки, які нікому не сподобаються

4 хв на прочитання14 Травня 2022, 19:03
Поділитись:

Оскільки «спецоперація» в Україні явно пішла в напрямку, протилежному до перемоги, то, щоб не втратити популярності в електорату, Кремль спробує спрямувати увагу росіян в інший бік. Є резервний план — приєднання до РФ Південної Осетії. Якщо пропаганда постарається, це можна буде подати як «другий Крим». Щоправда, «побічні ефекти» цього рішення можуть виявитися дуже болісними. Але якщо зовсім припече, у Москві таки можуть піти ва-банк. Про цей план розповідає «Вільний Ідель-Урал».

Власне, керівництво недовизнаної республіки Південна Осетія давно збиралося «проситися» до складу РФ, але безрезультатно.

У квітні 2016 року Леонід Тібілов, тодішній «президент» Південної Осетії, анонсував проведення референдуму про входження до РФ «у найближчі місяці».

«Питання потребує юридичного осмислення, і для його реалізації необхідно внести зміни до Конституції, за якими і буде проведено референдум», — заявляв очільник самопроголошеної території Осетії.

Проте, як ми бачимо, відтоді минуло вже шість років, а питання не зрушило з місця. Схоже, що Кремль притримував питання анексії до більш слушного часу. І, можливо, цей час настає.

Цьогоріч ситуація може зрушити з мертвої точки. Чинний «президент» Південної Осетії Анатолій Бібілов в останні дні своєї каденції після поразки на виборах призначив на 17 липня референдум щодо входження республіки до складу Росії.

Це рішення глава «держави» ухвалив, «керуючись історичним прагненням народу Республіки Південна Осетія до возз'єднання з Росією, відповідно до пункту 16 статті 50 Конституції Республіки Південна Осетія».

Депутат Держдуми від Північної Осетії Артур Таймазов вважає, що Південна Осетія йде шляхом Криму у питанні приєднання до Росії.

«Ми молимося, щоб дві Осетії об'єдналися в одну республіку. Сьогодні найголовніша мета кожного осетина, щоб наш народ жив разом», — говорить Артур Таймазов.

Думкою росіян із цього питання традиційно не поцікавилися.

Тим часом нещодавно у Грузії заявляли, що не влаштовуватимуть для Росії «другий фронт».

Таку позицію висловив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, наголосивши, що робитиме все для уникнення військового конфлікту.

«Ніякого «другого фронту» та війни в Грузії не буде, навпаки, буде розвиток, будівництво та мир. Ми не допустимо безвідповідальних закликів до розв'язання війни з боку наших внутрішніх ворогів», – заявляв Гарібашвілі.

Проте після того, як стало відомо про запланований «референдум», Грузії навряд чи вдасться уникнути реагування.

Попередньо Тбілісі не визнає де-факто ні «владу» Південної Осетії, ні вибори, ні референдум щодо приєднання до Росії. Про це заявив голова правлячої партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія» Іраклій Кобахідзе.

«У зв’язку з цим наша позиція дуже чітка і ясна. Ми слідуватимемо саме цією лінією», — повідомив грузинський політик, відповідаючи на запитання журналістів.

Очевидно, що млявоплинне протистояння Москви та Тбілісі просто приречене перейти у гостру фазу. Навіщо це Кремлю?

Путін має намір підкласти вугілля у тліючий конфлікт на Кавказі, бо на тлі запеклого опору всього українського народу кремлівському царкові треба згодувати своєму населенню хоч якусь «перемогу», пояснюють аналітики Телеграм-каналу НЕХТА.

Цією «перемогою» може стати Крим 2.0, тобто анексія невизнаної Південної Осетії.

«Чи ризикне Росія поглинути Південну Осетію та вступити у пряму конфронтацію з Грузією, яка справедливо вважає її своєю територією? Незважаючи на обережність уряду Грузії та декларований ним курс на нейтралітет, грузини не забули 2008-й рік і навряд чи змиряться з таким ляпасом з боку Росії.

 

Якщо Путін наважиться на анексію чергового дотаційного регіону на навантаження російським платникам податків, то виникне серйозна небезпека розморожування старого конфлікту з Грузією. І ситуація на Кавказі може стати дуже непередбачуваною», — ідеться в повідомленні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Індію спіткала карма: попри намагання уникнути підтримки України довелося розплачуватися алмазами
2 хв на прочитання7 годин тому
Матерям окупантів УЗ надасть безкоштовні квитки для можливості забрати тіла своїх синів
3 хв на прочитанняВчора
ЗСУ перемололи "еліту" армії РФ: британська розвідка пояснила провал ВДВ
1 хв на прочитанняВчора
Не «Термінатор», а Франкенштейн: ще одна російська розробка, яку планують використати для наступу на Сєверодонецьк
1 хв на прочитанняВчора
Торгували розсадою, щоб купити квадрокоптер - діти на Львівщині влаштували ярмарок
1 хв на прочитання25 Травня 2022
Уряд дозволив виїзд за кордон військовозобов’язаним чоловікам, але не всім
1 хв на прочитання25 Травня 2022
10 стадій російського геноциду: чому вони нас убивають
6 хв на прочитання25 Травня 2022
Командир "Азова" вийшов на зв'язок з дружиною і розповів про умови в полоні окупантів
1 хв на прочитання25 Травня 2022