Догори
Дати відгук

Корови дають більше молока, якщо з ними говорять люди та гладять їх (фото)

1 хв на прочитання16 Жовтня 2020, 19:28
Поділитись:

Коровам, як і людям, більше подобається живий людський голос і добре ставлення. Про це заявили зоологи з Віденського університету ветеринарної медицини у своєму новому дослідженні. Повідомляє CNN.

Згідно з ним, тварини більш розслаблені, коли з ними розмовляють наживо, ніж коли чують запис людського голосу. Також коровам подобається, коли їх гладять, особливо по нижній частині шиї. Про це розповіла автор дослідження Анніка Ланге, докторант університету.

Її група дослідників провели експеримент зі стадом з 28 корів. Вони погладжували тварин, програючи при цьому записи людського голосу зі спокійними інтонаціями, а також розмовляючи з ними наживо.

За словами Анніки Ланге, коли корови отримують задоволення від спілкування, вони витягують шиї: так само як в період залицянь.

В ході експерименту тварини демонстрували позитивну реакцію як на записаний, так і на живий голос. Але частота серцевих скорочень у другому випадку була нижчою. Це свідчить про те, що в результаті прямого спілкування з людиною корови отримали більше задоволення і розслабилися. Крім того, тварини, що чують живий людський голос та отримують ніжні дотики дають на 20% більше молока.

Нагадаємо, у Харкові дорогами гуляло стадо кабанів (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.