Догори
Дати відгук

Коронавірус вдарить по українському експорту агропродукції

Найбільші імпортери українських продуктів борються з вірусом.

1 хв на прочитання09 Березня 2020, 15:53
Фото: Africa Studio/Shutterstock.com Фото: Africa Studio/Shutterstock.com
Поділитись:

Найбільші імпортери української сільськогосподарської продукції можуть обмежити поставки українських товарів на тлі спалаху коронавірусу. Про це заявив представник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак, передає УНІАН.

"Маємо проблеми з коронавірусом в Китаї та Індії - двох найбільших країнах світу і найбільших імпортерах продовольства з України. Ці дві країни забезпечують близько 16-18% виручки від агроекспорту України. Купують вони в нас переважно рослинну олію, шрот і зернові", - зазначив Ярмак.

При цьому він уточнив, що імпорт саме цих вказаних продуктів постраждає найменше.

"Але подивимося далі - ще два ключових покупці з обсягами не набагато менше, ніж Китай та Індія, мають зараз великі проблеми з коронавірусом. Це Нідерланди і Іспанія. Навіть зменшення імпорту на 10% за цими країнами буде означати, що Україна втрачає близько 600-800 мільйонів доларів валютної виручки. І це без урахування Італії, Німеччини та інших країн", - зазначив експерт.

Як ми повідомляли, експортери втрачатимуть прибутки не лише через загальне уповільнення торгових стосунків, а й через те, що логістичні компанії в умовах коронавірусу підняли ціни на 40%.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost