Догори
Дати відгук

Коронавірус поширюється серед оленів – дослідження вчених

360 оленів близько третини або хворіли на коронавірус, або були нещодавно інфіковані

1 хв на прочитання03 Січня 2022, 14:58
Поділитись:

Люди заразили диких оленів COVID-19 у кількох штатах США. А тепер вчені отримали докази того, що коронавірус поширюється серед оленів.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі «Nature», пише Громадське радіо.

Вчені брали аналізи з носів білохвостих оленів у США. Вчені Університету штату Огайо виявили, що з 360 оленів близько третини або хворіли на коронавірус, або були нещодавно інфіковані.

В Айові провели подібне дослідження, взявши зразки в убитих на дорозі та впольованих оленів. І також виявили докази поширення коронавірусу у 94 з 283 оленів. Згодом перевірили 624 зразки крові диких оленів в Іллінойсі, Мічигані, Нью-Йорку та Пенсільванії.

Близько 40% зразків, зібраних минулого року, мали антитіла, які свідчили про те, що тварини перехворіли на коронавірус.

А дослідивши генетичні зв’язки, вдалося підтвердити, що COVID-19 не лише передається оленям від людин, а й поширюється серед самих оленів. А їх у США — 30 мільйонів. Про випадки поширення COVID-19 від оленів до людини поки невідомо. Але це можливо, кажуть вчені.

Нині дослідники отримали 6 мільйонів доларів на вивчення коронавірусу у білохвостих оленів. Вірус вивчають серед оленів у 30 штатах. Окремо вчені збирають зразки крові інших тварин — койотів, скунсів та єнотів — щоб перевірити, чи є у них антитіла.

Ми писали раніше, що минулої доби в Україні зафіксовано майже 2 тисячі нових випадків COVID-19

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.