Догори
Дати відгук

Комунальникам можуть дозволити вдиратись до осель для відключення компослуг

Але це не точно

1 хв на прочитання26 Травня 2020, 16:57
Поділитись:

Законопроєкт 2458 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» прийнято в першому читанні. Усі 12 його авторів – члени партії «Слуга народу».

Серед іншого, у його тексті міститься пропозиція дозволити доступ до житла без згоди власників, якщо треба припинити чи обмежити надання комунальної послуги. У разі прийняття цього законопроєкту комунальники отримають законне право проникати в будівлю, якщо власник або користувач відмовиться допустити до житла чи іншого об'єкта нерухомого майна представника виконавця. Раніше для цього було потрібне відповідне рішення суду.

У ЗМІ проєкт 2458 відразу охрестили «законопроєктом про несанкціонований доступ до приватних володінь для відключення від комунальних послуг», а в соцмережах почали обурюватися: згадали статтю 30 Конституції («кожному гарантується недоторканність житла») та кваліфікували законопроєкт як офіційну легалізацію рейдерства.

Однак пояснювальна записка до законопроєкту 2458 нічого не говорить про таке розширення повноважень комунальників.

Наскільки мені відомо зі слів одного народного депутата, цю норму із тексту законопроєкту прибрали. Так що "зради", сподіваюся, не вийде. Достовірно буде відомо, коли опублікують текст проєкту до другого читання
Олександр Гуміров, правозахисник

 

Нагадаємо, з осені уряд збирається підняти ціну на електроенергію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго