Догори
Дати відгук

Колишній член Наглядової ради "Укренерго" йде у суд, щоб повернути посаду

Лева Підлісецького звільнили через корупційний скандал

3 хв на прочитання29 Липня 2020, 20:15
Фото УНІАН
Фото УНІАН
Поділитись:

Колишній член наглядової ради оператора Об'єднаної енергосистеми України – державної компанії «Укренерго» Лев Підлісецький, якого звільнили з посади після поширення інформації про його можливий конфлікт інтересів, має намір звернутися до суду, щоб відновити себе на посаді з метою очистити свою репутацію. Про це він розповів на пресконференції. Повідомляє УНІАН.

«Ми напрацьовуємо з адвокатами позицію, аби, найперше, відновити себе на роботі. Не питання в тому, що я хочу далі там працювати, а питання в тому, що це кидає тінь на мою репутацію, хоча я знаю, що там немає ніяких підстав. Це головна мета», - сказав Підлісецький. 

Він назвав фейком інформацію про його зв'язки з компанією «Південьзахіделектромережбуд» і лобіювання її інтересів на посаді члена наглядової ради «Укренерго». За його словами, він припинив роботу в цій компанії ще 2014 року, коли став народним депутатом України. Водночас Підлісецький заявив, що його звільнили через те, що він на засіданні наглядової ради порушив питання про можливий конфлікт інтересів топменеджменту компанії, зокрема, колишнього керівника «Укренерго» Всеволода Ковальчука. Він зазначив, що дані про можливий конфлікт інтересів і зв'язках топменеджменту «Укренерго» з підрядною компанією «Хорос» були у звіті аудиторської компанії KPMG, який був представлений на засіданні наглядової ради 3 липня 2020 року. 

«У звіті зазначаються зв'язки Всеволода Ковальчука (екскерівник «Укренерго») та сім'ї, а також Сергія Тоцького (начальник департаменту безпеки «Укренерго») та сім'ї з конкретними юридичними особами. Навіть вказуються суми, де мова йде про 7,1 млрд грн підтверджених контрактів. Також у звіті визначено подальший рух грошових коштів», - сказав Підлісецький. 

При цьому він повідомив, що в результаті даний звіт не був переданий в правоохоронні органи для розгляду, а його самого звільнили. За його словами, це може бути пов'язано з тим, що зараз проходить відбір на посаду голови «Укренерго», на яку претендують, зокрема, діючі члени правління компанії. 

«За графіком нашої роботи повинен був бути обраний вже з 5 фіналістів переможець. Але після подання цього звіту, який підтвердив зв'язок з менеджментом ряду компаній, у тому числі «Хорос», почалися відбуватися абсолютно незрозумілі події, не ті події, яких я очікував, як член наглядової ради. Коли я на засіданні закликав главу наглядової ради вийти з публічною заявою, що нам відкрилися такі факти, що треба звернутися в правоохоронні органи. На жаль, мене не почули», - сказав він. 

Як повідомлялося, раніше Youtube-канал «Новини» та ряд телеграм-каналів оприлюднили аудіозапис розмови Лева Підлісецького з будівництва ліній електропередач і кризи з будівництвом об'єктів «зеленої енергетики». У дефіциті замовлень для своєї фірми Підлісецький звинуватив чинного голови комітету з ПЕК Верховної Ради Андрія Геруса. Після цього Мінфін звільнив члена Наглядової ради "Укренерго" через корупційний скандал (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго