Догори
Дати відгук

Коли Україна відновить свою енергетичну систему

Щоб виготовити усе необхідне обладнання потрібно щонайменше пів року

1 хв на прочитання01 Грудня 2022, 09:15
Image by Alexas_Fotos from Pixabay Image by Alexas_Fotos from Pixabay
Поділитись:

Україна не зможе протягом зими відновити усю енергосистему через постійні ракетні атаки росії, повідомляє Depo.ua за інформацією Андрія Геруса, яку він оприлюднив в ефірі Телемарафону.

"Обладнання, яке є на складах у наших європейських партнерів, вже їде в Україну. Його швидко передають. Однак протягом цієї зими відновити всі пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури неможливо, - каже нардеп, голова парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. - Європі немає такої кількості обладнання, яку потребує Україна, для його виготовлення необхідно не менше шести місяців".

Він також додав, що не все наявне обладнання в Європі підходить під потреби України, наприклад, в деяких європейських країнах клас напруги трансформаторів відрізняється від наших стандартів. Але Україна має свої резерви, багато обладнання енергетики ремонтують власними силами.

"Сьогодні понад 75% потреб споживання електроенергії в країні покриваються, лише 25% споживачів не має електроенергії, але ці споживачі постійно змінюють, тому що є графіки почергового електропостачання", - каже Андрій Герус.

Голова Комітету зазначив, що хоч ситуація з електропостачанням в Україні не проста, але вона точно краща, ніж це було 23 листопада, коли була найбільша масована ракетна атака рф об’єктів енергетичної інфраструктури.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго