Догори
Дати відгук

Кава захищає жінок від раку матки: дослідження

Проаналізовано 24 дослідження, у яких прийняли участь 700 000 жінок.

1 хв на прочитання19 Травня 2022, 06:50
Поділитись:

За даними Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ), рак ендометрії або шийки матки займає сьоме місце за поширеністю захворювань у жінок. Як правило, зазвичай на нього страждають пацієнтки віком 50 до 70 років, що перебувають у менопаузі, але іноді це захворювання діагностують у жінок фертильного віку. Як правило, воно проявляється частими кровотечами, болем у животі та швидкої стомлюваністю. Лікарі радять вести здоровий спосіб життя та регулярно проходити огляди у гінеколога. Це допоможе виявити небезпечну хворобу на ранніх термінах. Але як можна її зупинити?

Співробітники Вейфанського медичного університету (КНР) проаналізували 24 дослідження, у яких прийняли участь 700 000 жінок. З них у 9833 діагностували рак ендометрії. Як виявилося, у тих респондентів, які більше пили каву, ризик розвитку раку ендометрії був на 29% нижчим, ніж у тих, хто пив менше. При цьому споживання кави з натуральним кофеїном мало кращий захисний ефект, ніж без кофеїну.

Також ризик захворювання змінювався залежно від регіону світу. Так, у Європі він склав 26%, у США та Канаді—  29%, а в Японії — 60%. Вчені пов'язують це тим, що в Європі п'ють більше кави, а в Країні Вранішнього сонця — чай. І планують надалі продовжити дослідження.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Obstetrics and Gynecology Research.

До слова, завдяки новому мобільному застосунку українські лікарі мають змогу отримати інформаційну підтримку зарубіжних колег.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.