Догори
Дати відгук

Катастрофа в Таїланді: зіпсований знаменитий пляж

Поки що інформація оптимізму не вселяє

2 хв на прочитання19 Лютого 2022, 19:30
Поділитись:

Пляжі тайської провінції Районґ накрила екологічна катастрофа. Через витік у підводному трубопроводі в море просочилася нафта, і на пляжах, у тому числі Лаєм Мае Пім та Лаєм Чароєн, нафтові плями забруднили воду та берег. Також нафтові плями виявили і рибалки за кілька миль від узбережжя – вони можуть «приплисти» на пляжі.

Офіцери та фахівці, найняті ВАТ «Стар Петролеум Рефайнінг», зараз працюють із пробами, взятими з різних пляжів. Поки що інформація оптимізму не вселяє: губернатор Районга Чанчана Ямсенг оголосив, що всього було три витоку нафти з морського підводного трубопроводу державної компанії Star Petroleum Refining.

«Фахівці відреагували на ситуацію відразу ж після виявлення витоку, розпорошивши знежирювач та використовуючи нафтові бони для контролю за поширенням нафти», – запевнив губернатор.

Проте місцеві жителі демонструють сумну картину. На пляжах та в океані – розливи нафти, чорні маслянисті плями та жовто-чорну піну. Згідно зі звітом про пляж Лаєм Чароєн, забруднення поширилося на 300 метрів уздовж узбережжя. Море також вкрите жовто-чорними бульбашками.

Так само картина і біля пляжу Лаем Мей Пім також були чорні штами та розливи нафти на пляжі. Співробітники екологічної аудиторської компанії Health та Envitech, найняті нафтовою компанією, моніторять ситуацію. Нафтова компанія пообіцяла компенсації, зокрема готелям та ресторанам, які постраждали від нещасного випадку, але очевидно, що для туризму цей удар складно компенсувати.

Примітка: Лаєм Мае Пім і Лаєм Чароєн – пляжі в провінції Районг, розташовані приблизно за 60 км від улюбленої нашими туристами Паттайї. У «доковідні» часи вони бачили чимало туристів, що рекламували це місце як «ідеальне для тихого сімейного відпочинку» – на відміну від галасливої ​​Паттайї.

Пляж дуже гарний. Він дуже довгий, пісок на пляжі не білий, але такий же співучий, як і на пляжі Карон (о. Пхукет). Водичка у морі прозора, чиста, медуз немає. За кольором теж така сама, як на багатьох пляжах Пхукета. Вхід у море дуже пологий. 

Нагадаємо, повалені дерева, цегла, пошкоджені автівки – у Львові негода наробила лиха (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.