Догори
Дати відгук

Канарські острови: лава вулкана руйнує будинки (ВІДЕО, ФОТО)

За словами місцевої влади, на сьогоднішній день зруйновано приблизно 100 будинків.

2 хв на прочитання21 Вересня 2021, 11:32
Канарські острови Канарські острови
Поділитись:

Влада Іспанії заявила, що вулкан Кумбре-Велья на Канарських островах, розташований на острові Пальма, після декількох днів підвищеної сейсмічної активності в неділю, 19 вересня, вирвав лаву, попіл і величезний стовп диму. Через виверження вулкана було евакуйовано приблизно 5000 місцевих мешканців.

Лава досягла декількох будинків і зробила ряд доріг непрохідними. Згідно з прогнозами місцевої влади, потоки лави з вулкана, розташованого в центрі острова, ймовірно, перемістяться на південний захід у житлові та лісові райони, перед тим, як досягнуть узбережжя.

 Повідомляється, що виверження не було несподіваним, адже експерти уважно спостерігали за вулканом після того, як помітили недавній сплеск сейсмічної активності та зміщення магми.

Сплеск землетрусів на острові почався тиждень тому, і з того часу відбулися тисячі підземних поштовхів, найсильніші — з магнітудою приблизно 4,0. За виверженням стежили фахівці з національного інституту вулканології Involcan.

Канарські острови — архіпелаг із семи островів біля північного заходу Африки. В останній раз виверження вулкана тут було зареєстровано в 2011 році під водою біля острова Ель-Йерро. Вулкан Кумбре-Велья раніше вивергався у ХХ столітті двічі — в 1971 і 1949 рр.

До слова, дощі, мокрий сніг і заморозки: на Україну очікують декілька холодних днів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.