Догори
Дати відгук

Як виявляється «Дельта»: симптоми за днями

Перші симптоми з'являються через 2-5 днів після зараження

3 хв на прочитання20 Листопада 2021, 13:00
Поділитись:

Фахівці кажуть, що індійський варіант COVID-19 - штам «Дельта» є дуже серйозним і виявляє себе в перші дні зараження. Лікар із Ізраїлю Ітай Галь повідомив детально, як проявляється «Дельта» за днями, пише sud.ua. .

Перші симптоми з'являються через 2-5 днів після зараження, рідко буває через тиждень. У заражених розвивається лихоманка без кашлю та задишки. Температура зазвичай тримається лише на рівні 37,8-38,5°С. У деяких зникають нюх і відчуття смаку, у поєднанні з іншими або без симптомами.

3-7 добу після зараження:

У деяких хвороба продовжує протікати безсимптомно або з легкою симптоматикою, особливо у щеплених. У дітей симптоми часто відсутні на всіх стадіях хвороби, що збільшує ризик зараження від них. Але в інших хворих наростає симптоматика, розвивається вірусна пневмонія, характерна для COVID-19. У такому разі посилюються задишка та кашель, іноді – на фоні підвищення температури.

5-6 дні:

Ці дні мають критичний характер, коли в деяких захворювання переходить у важку форму. Пневмонія стає більш вираженою, люди страждають від сильної задишки та кашлю. У цьому стані  хворі відчувають виражену слабкість і їм важко завершувати фрази.

Через тиждень після зараження більшість хворих у тяжкому та середньому стані потрапляють до лікарні. Задишка посилюється, і вони починають потребувати кисню.

2-й тиждень:

На цьому етапі у тяжкохворих розвивається виражена дихальна недостатність, що іноді потребує інтубації та підключення до ШВЛ. Стан безсимптомних хворих не змінюється, легкохворі відчувають полегшення, до зникнення симптомів.

У деяких тяжкохворих на цьому етапі розвивається сепсис. Це небезпечний стан із агресивною реакцією імунної системи. Таких хворих госпіталізують до відділень інтенсивної терапії і іноді навіть доводиться підключати їх до апаратів ЕСМО, які замінюють роботу серця та легень. У частини хворих у легкому та середньому стані з'являються біль у животі та пронос.

10 днів:

У більшості легкохворих повністю зникають симптоми. Якщо такий стан триває понад 3 дні, їх зазвичай звільняють від ізоляції.

3-й тиждень:

У хворих, які страждали від кашлю, настає серйозне полегшення, частота кашлю знижується до зникнення. Тяжкохворі діляться на 2 основні групи:ті, що  одужали та виписалися, з призначенням спостереження та реабілітації в амбулаторних умовах, і ті, чий стан погіршується.

Місяць після зараження:

І після одужання симптоми коронавірусу можуть зберігатися. У тому числі - втрата нюху і відчуття смаку, лихоманка, кашель, задишка, біль у горлі, голові і м'язах, слабкість.  

 Нагадаємо, Австрія вводить обов'язкову вакцинацію з 1 лютого 2022 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.