Догори
Дати відгук

Кабмін змушує українців в «червоних» зонах ходити в масках на вулицях та свіжому повітрі

Також у «червоній» зоні карантину вводиться заборона на планові операції та лікування у стаціонарі.

1 хв на прочитання23 Березня 2021, 16:05
Кабмін змушує українців у «червоних» зонах ходити в масках на вулицях та свіжому повітрі Кабмін змушує українців у «червоних» зонах ходити в масках на вулицях та свіжому повітрі
Поділитись:

Уряд заборонив українцям з'являтися у громадських місцях і парках у «червоній» зоні карантину без захисних масок. Відповідна заборона з'явилася у постанові Кабміну від 22 березня 2021 року.

В одному із пунктів постанови уряду йдеться про те, що у «червоних» зонах поширення коронавірусу забороняється «перебування на територіях загального користування без вдягнутих респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно».

За законом України про благоустрій, до територій загального користування належать:

  • парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки — пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
  • пам'ятки культурної та історичної спадщини;
  • майдани, площі, бульвари, проспекти;
  • вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
  • пляжі;
  • кладовища;
  • інші території загального користування.  

Крім того, уряд зняв заборону на проведення планових операцій та госпіталізацій у регіонах, на яких встановлена “жовта” зона. рівень епідемічної небезпеки. Відповідно до тексту постанови уряду, цієї заборони немає також і в “помаранчевій” зоні.

Натомість у "червоній" зоні карантину вводиться заборона на планові операції та лікування у стаціонарі в державних і комунальних медичних закладах. 

Раніше ми розповідали про локдаун в Одеській та Київській областях — які обмеження діють у регіонах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.