Догори
Дати відгук

Кабмін сьогодні схвалив законопроект щодо захисту прав та інтересів дітей-сиріт

30 травня у Кабінеті Міністрів України відбулося засідання

3 хв на прочитання30 Травня 2024, 16:32
Законопроект щодо захисту прав та інтересів дітей-сиріт та вразливих груп дітей Законопроект щодо захисту прав та інтересів дітей-сиріт та вразливих груп дітей
Поділитись:

30 травня 2024 року у Кабінеті Міністрів України відбулося засідання, на якому було ухвалено нижку важливих рішень для держави. 

Про це у своєму ТГ-каналі повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.    

Зокрема: 

-Схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та інших вразливих груп дітей». Законопроектом пропонується реорганізувати систему сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом виключення із сімейних форм виховання «дитячого будинку сімейного типу», переведення діючих дитячих будинків сімейного типу в статус прийомної сімʼї. Зокрема, пропонується встановити, що прийомна сімʼя - сімʼя, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та у випадках, встановлених КМУ - дітей, які залишились без батьківського піклування. Передбачено, що кількість дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишились без батьківського піклування, у прийомній сімʼї не може перевищувати шести дітей, крім випадку коли всі влаштовані в прийомну сімʼю діти є рідними братами та сестрами. Загальна кількість дітей у прийомній сімʼї, враховуючи осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування віком до 23-х років та рідних дітей, не може перевищувати восьми осіб, крім випадку, коли в прийомну сімʼю влаштовано понад шість дітей, які є рідними братами та сестрами. 

- Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізмів захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та інших вразливих груп дітей». Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України з метою  реорганізації системи сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом виключення із сімейних форм виховання «дитячого будинку сімейного типу» та переведення діючих дитячих будинків сімейного типу в статус прийомної сімʼї.

- Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізмів захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та інших вразливих груп дітей». Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України з метою  реорганізації системи сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом виключення із сімейних форм виховання «дитячого будинку сімейного типу» та переведення діючих дитячих будинків сімейного типу в статус прийомної сімʼї.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Сьогодні 25 червня Всесвітній день вітіліго
25 червня - Всесвітній день вітіліго: хто з відомих людей має захворювання
4 хв на прочитання38 хвилин тому
Шкідливі продукти Сніданок Правильне харчування
8 овочів, які можуть нашкодити вранці
1 хв на прочитання3 години тому
Для чого використовують олію бузку
Для чого використовують олію бузку сучасні травники
1 хв на прочитання5 годин тому
Де в Україні заборонено куріння, вживання та використання тютюнових виробів
Фото з відкритих джерел
Кожен громадянин має право на безпечне бездимне середовище - Держпродспоживслужба нагадує про права
2 хв на прочитанняВчора
Вступили в дію нові зміни щодо контролю за нехарчовою продукцією та нові штрафи
2 хв на прочитанняВчора
Те, що людина переїдає чи зривається з дієти, не обов'язково є ознакою розладу харчової поведінки — експерт
3 хв на прочитанняВчора
Туристи привезли до Європи небезпечну хворобу з курортів Єгипту, Гваделупи та Мартініки
2 хв на прочитанняВчора
Лікарі інституту трансплантології ім.Шалімова провели успішну пересадку нирок двом жінкам
1 хв на прочитанняВчора