Догори
Дати відгук

Кабмін хоче примусово відчуджувати землю під будівництво доріг

Законопроєкт запропонував Денис Шмигаль.

1 хв на прочитання14 Грудня 2021, 15:58
Фото:
Дивись.інфо Фото: Дивись.інфо
Поділитись:

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у законопроєкті № 6422 запропонував дозволити примусове платне вилучення земельних ділянок у їхніх власників у разі виникнення суспільної потреби для будівництва автомобільних доріг та інших об'єктів дорожньої інфраструктури. 

Як зазначається в документі, рішення про відчуження земельної ділянки на підставі суспільної необхідності та для будівництва автомобільних доріг загального користування державного значення, мостів, естакад та об'єктів, у тому числі на умовах концесії та державно-приватного партнерства, ухвалюється органами виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Якщо з власником земельної ділянки та нерухомості, що перебуває на ній, протягом одного місяця згоди не досягається, відомство звертається до адміністративного суду з позовом про платне примусове відчуження об'єктів.

У законопроєкті уточнюється, що суд ухвалюватиме рішення щодо спорів за правилами спрощеного позовного провадження протягом одного місяця з дня надходження позовної заяви.

У пояснювальній записці наголошується на необхідності на законодавчому рівні створити спрощений механізм вилучення та викупу земельних ділянок для розвитку транспортної інфраструктури.

На думку ініціаторів законопроєкту, неефективність наявного механізму вилучення та викупу земельних ділянок істотно впливає на будівництво великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва протяжністю 150 км.

Нагадаємо, що на Київщині вирізали тисячі дерев для будівництва сортувального терміналу Нової пошти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.