Догори
Дати відгук

Кабмін посилив соціальні гарантії для дітей-інвалідів: що змінилося

Відтепер діти з особливими фізичними потребами та їх опікуни й супроводжуючі зможуть за спрощеною виїжджати за кордон на лікування

1 хв на прочитання16 Вересня 2020, 14:26
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Уряд підготував законопроєкт, який посилить соціальні гарантії осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю. Про це стало відомо 16 вересня на засіданні Кабміну. 

Зокрема, в документі йдеться про те, що діти з особливими фізичними потребами мають право отримати позачергове обслуговування в будь-яких касах, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

Також таким дітям і підліткам пропонують забезпечити позачерговий пропуск через державний кордон, контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій не частіше ніж один раз на тиждень в один бік, за відсутності у транспортних засобах, якими вони переміщуються інших осіб. 

Також особи з інвалідністю першої групи, діти з інвалідністю, особи з інвалідністю, які їдуть на лікування та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю або дітей з інвалідністю (не більше двох), отримають право на  позачерговий пропуск через кордон і контрольні пункти.

Як ми писали раніше, Міністерство охорони здоров'я України напрацьовує спрощений порядок встановлення інвалідності для дорослих і дітей.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я