Догори
Дати відгук

Кабмін дозволив вугільним теплоелектростанціям травити українців — екоактивісти

Додатків до рішення уряду немає на жодному офіційному порталі.

2 хв на прочитання30 Листопада 2021, 09:36
Фото: Дзеркало тижня Фото: Дзеркало тижня
Поділитись:

Минулої середи український Уряд прийняв рішення про внесення змін у Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок ТЕС та ТЕЦ. І як стверджують екоактивісти, йдеться про те, що понад 40 % установок, які мали вже з наступного року встановлювати очисне обладнання, можуть цього не робити по 3–5 років.

«На жаль, Міністерство енергетики України, нам із вами відмовили в їх врахуванні. А потім ми дізналися про, на наш погляд, зраду інтересів довкілля, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, яке погодило проєкт таких змін і не надало навіть зауважень», — ідеться в дописі. 

Активісти дізналися, що:

  • уряд прийняв зміни до НПСВ, але які саме — ніхто не бачить, бо додатків немає на жодному офіційному порталі. Очевидно Кабмін став на бік власників установок, 75 % яких належать корпорації ДТЕК і дозволив понад 40 % установкам не встановлювати ще по 3–5 років очисне обладнання;
  • протягом шести місяців Міненерго разом з іншими зацікавленими ЦОВВ має розробити та подати на затвердження КМУ проєкт акту про обмін  обсягами викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря. Тобто тепер, наприклад, якщо установка на сході хоче викидати більше гидоти, ніж передбачено планом, то вона забирає такі обсяги в установки на заході та викидає на голову людям в іншій частині України. Варто зауважити, що такої практики в європейських країнах немає;
  • протягом трьох місяці Міненерго разом із комісією з держрегулювання у сфері енергетики, Мінфіном мають розробити та подати на затвердження КМУ проєкт акту про визначення порядку та джерел фінансування НПСВ.

«Впевнена, що дива не сталося, і Кабмін вирішив на користь власників установок, 75 % яких належать корпорації ДТЕК і дозволив понад 40 % установкам не встановлювати ще по 3–5 років очисне обладнання, — заявила співзасновниця  Saveecobot  і директорка SaveDnipro Ірина Черниш. — Майже всі бажання власників вугільного бізнесу виконано, крім одного — перенесення строків фінальної екологізації, яка має настати 2033 року. І тут я хочу подякувати всім, хто об’єднався на захист НПСВ. Це невеличка, але перемога».

Активістка також нагадала, що  без прийняття низки рамкових законів у сфері екологічного контролю (3091) та промислового забруднення (6004-2) Україна  так і буде перебувати  в заручниках у промислово-фінансових груп і їхніх комерційних інтересів.

До слова, на Закарпатті інвестують 80 млн євро у будівництво сміттєпереробного заводу за новою технологією «комбітех».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
День Європи в Україні: українці обороніять цінності демократичного світу
1 хв на прочитаннягодина тому
Clearbot Neo автономно переміщається у воді та збирає плаваюче сміття з її поверхні. Фото: Open Ocean Engineering
У Гонконгу почали збирати сміття в річках і каналах за допомогою безпілотного човна (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Кава на виніс містить трильйони наночастинок пластику
2 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на тиждень 23-29 травня: Близнюкам - кредити, Тільцям - щедра нагорода
6 хв на прочитанняВчора
Котика, який "вступив" у ТРО,  впізнала власниця у соцмережах(ВІДЕО)
1 хв на прочитання19 Травня 2022
Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований
2 хв на прочитання19 Травня 2022
У Європі фіксують спалах віспи мавп: хвороба передається статевим шляхом?
1 хв на прочитання19 Травня 2022
Народжені у вишиванках: МОЗ разом із партнерами одягнули уже 500 малюків із прифронтових зон у вишиті сорочки(ФОТО)
1 хв на прочитання19 Травня 2022