Догори
Дати відгук

Івано-Франківське підприємство сплатить ДЕІ майже 9 млн гривень за забруднення довкілля

Підприємство здійснювало наднормативні викиди

1 хв на прочитання25 Травня 2022, 14:21
Поділитись:

У 2020 році фахівцями Державної екологічної інспекції  Карпатського округу проведено планову перевірку Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго».  У результаті державними інспекторами було виявлено, що підприємство здійснює наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу. Сума збитків, завданих довкіллю, склала 8 037 192 гривень.

Однак, у добровільному порядку підприємство відмовилось сплачувати пред'явлену претензію. Тому Держекоінспекція звернулась з позовом до Господарського суду Івано-Франківської області. Рішенням суду першої інстанції вимоги ДЕІ задоволено. Підприємство подало апеляцію, проте 26 квітня 2022 року постановою Західного апеляційного господарського суду залишено в силі рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18 жовтня 2021 року про задоволення позову Державної екологічної інспекції Карпатського округу про стягнення з ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» завданої довкіллю шкоди.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Загалом підприємству доведеться сплатити  8 852 048, 86 гривень у фонд охорони навколишнього природного середовища за наднормативні викиди в атмосферу без спеціального дозволу. Кошти, які сплачуються  за завдану довкіллю шкоду, надходять у державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки спрямовуються на виконання природоохоронних заходів. 

Раніше ми писали: Завдано шкоди понад чверті усіх екосистем – Міндовкілля

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.