Догори
Дати відгук

Інфекціоніст розповів, коли в Україні лікарі почнуть вирішувати, кого з хворих рятувати (відео)

Велика кількість тяжких хворих на COVID-19 призведе до катастрофи медичної системи

1 хв на прочитання05 Квітня 2021, 21:50
Фото slovoidilo - Коли в Україні лікарі почнуть вирішувати, кого з хворих рятувати Фото slovoidilo - Коли в Україні лікарі почнуть вирішувати, кого з хворих рятувати
Поділитись:

Лікарям доведеться сортувати хворих на ковід, якщо їхня кількість що доби збільшиться до 25-30 тис. Про це на пресконференції повідомив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Нацмедичного університету ім. Богомольця, доктор медичних наук, професор Сергій Дубров.

За його словами, минулої доби в України було виявлено понад 10 тис. хворих на COVID-19, і цей показник не є таким, що шокує, однак зрозуміло, що у вихідні дні лабораторії роблять утричі менше тестувань, ніж у будні.

«Якщо впродовж цього тижня кількість нових випадків буде на рівні 25-30 тисяч, то, дуже не хочеться цього говорити, ми опинимося на межі сортування хворих. У деяких лікувальних закладах вже на сьогодні фізично немає місць у відділеннях інтенсивної терапії, і пацієнти перебувають у перероблених інфекційних відділеннях без належної допомоги», - сказав професор.

Також він додав, що лікарям-інфекціоністам, терапевтам довелося освоювати навички роботи анестезіологів, аби надавати специфічну допомогу з використанням апаратів штучного дихання поза межами реанімаційних відділень.

«Тому конче необхідно зменшити кількість тяжких випадків. Якщо ж цифра у 25-30 тисяч справдиться – це буде катастрофа для медичної системи. І навіть якщо ми якимось дивом знайдемо ліжка та кисень, ми не знайдемо спеціалістів, які б надавали відповідну допомогу», - заявив Дубов.

Тим часом у Києві сімейні лікарі заліковують хворих антибіотиками та відправляють до лікарень (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.