Догори
Дати відгук

Хто з українців першими отримають безкоштовну вакцину від COVID-19 (відео)

Про це розповів головний санітарний лікар

2 хв на прочитання16 Жовтня 2020, 13:38
Поділитись:

Україна у межах механізму COVAX є однією з 92 країн, яка отримає вакцину від COVID-19 для пріоритетних груп населення. Передбачається, що буде декілька траншів вакцин, для того, щоб покрити цим механізмом як мінімум 20% населення. Про це під час брифінгу сказав заступник голови МОЗ — головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Щодо вакцини. Україна буде забезпечена вакцинами проти коронавірусної хвороби, після їх реєстрації виробниками та рекваліфікації Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Ми робимо все можливе, щоб Україна отримала вакцину пріоритетно, серед перших країн, які будуть її використовувати. Сьогодні ми зайшли в рамки механізму COVAX, який об’єднує понад 180 країн, і який буде отримувати вакцину для того, щоб всі країни, незалежно від їх економічного стану, могли отримати вакцину одними із перших. Передбачається, що буде декілька траншів вакцин, для того, щоб покрити цим механізмом як мінімум 20% населення, саме пріоритетних груп”, - сказав Віктор Ляшко.

Він зазначив, що під пріоритетними групами вважаються:

- працівники з високим ризиком інфікування в закладах охорони здоров’я;
- надзвичайники;
- люди з серйозними супутніми захворюваннями;
- люди старшого віку, які проживають в закритих колективах;
- працівники з критичним рівнем ризику — вчителі та працівники шкіл;
- люди із супутніми захворюваннями середньої тяжкості;
- люди старшого похилого віку;
- люди, які живуть в притулках для бездомних чи в інших інституціях.

Нагадаємо, очільник МОЗ заявив, що якщо нема результату тесту, але у хворого є симптоми COVID, його мають лікувати за коронавірусним пакетом (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost