Догори
Дати відгук

Глобальне потепління стало забирати все більше людських життів

Подальше підвищення температури призводить до зниження кількості нещасних випадків через те, що крижаний покрив зникає

1 хв на прочитання22 Листопада 2020, 21:41
Поділитись:

Вчені Йоркського університету в Канаді з'ясували, що все більше дітей і молодих дорослих провалюються під лід і тонуть через те, що крижаний покрив на озерах і річках стає менш стійким через глобальне потепління. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі PLOS One.

Дослідники вивчили близько чотирьох тисяч випадків загибелі від утоплення, зафіксованих поліцейськими і рятувальниками в 10 країнах, включаючи Росію, Канаду, Фінляндію, Німеччину, Швецію і США. Вчені також зібрали дані про температури повітря і опадах для кожного місяця року.

Виявилося, що підвищення температури повітря взимку є хорошим прогностичним фактором кількості нещасних випадків на льоду. При цьому в деяких країнах частка утоплення в крижаній воді склала від 15 до 20 відсотків від загального числа утоплень в рік.

За словами вчених, найнебезпечнішою порою року є початок і кінець зими, коли лід ще дуже тонкий, щоб витримувати вагу людини. 50 відсотків жертв припадає на дітей молодше дев'яти років. Також гинуть і молоді дорослі молодше 24 років, які катаються на таких транспортних засобах, як снігоходи. Однак, коли температура повітря встановлюється в районі 0 градусів Цельсія, число потопаючих виростає в п'ять разів.

Подальше підвищення температури призводить до зниження кількості нещасних випадків через те, що крижаний покрив зникає.

Нагадаємо, кліматологи вивчили характер наступів і відступів трьох найбільших льодовиків Гренландії за останні 130 років і прийшли до висновку, що існуючі кліматичні моделі істотно недооцінюють темпи танення льодової шапки острова. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.