Середа, 21 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Гірники "Жовтневої" провели під землею вже 28 діб. Залишили вмирати?

Шахтарі КЖР протестують під землею вже майже місяць.

2 хв на прочитання01 Жовтня 2020, 15:06 162
Поділитись:

23 працівника шахти «Жовтнева» продовжують страйк під землею. Вони знаходяться там вже 28 діб. Про це повідомив лідер Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець у Facebook.

Він зазначає, що компромісного рішення щодо вимог протестуючих,до цього часу  не знайдено:  меморандум між гірниками і Криворізьким залізнорудним комбінатом не підписаний.  

Відомо, що на поверхню піднялися 35 гірників шахти «Родіна». Також Волинець повідомив, що за останню добу один з шахтарів піднявся на поверхню через сімейні обставини, а у Кривому Розі біля адмінбудівлі комбінату тривають наземні мітинги на підтримку гірників КЗРК.

«Жодної офіційної заяви влади люди не дочекалися. Як і її спроби виступити медіатором у трудовому конфлікті регіонального масштабу.... Але головна тема кабінетів Офісу президента, кулуарів парламенту - НЕ ЛЮДИ, не відкрите порушення трудового законодавства з боку роботодавців та навіть не залучення до залякування українських робітників силових структур...» — написав Волинець.

Нагадаємо, шахтарі КЖР протестують під землею вже майже місяць. Гірники вимагають гідної зарплати, поліпшення умов праці, а також повернення пільг, які скоротили в 2016 році.

Відомо, що на підтримку шахтарів оголосили страйк залізничники Кривого Рогу.  У середу працівники Криворізького локомотивного депо завершили одноденний «італійський страйк». 

3 вересня у Кривому Розі залишилися під землею після зміни 29 шахтарів шахти  «Жовтнева». Вони вимагають від керівництва дотримуватися умов трудового договору, покращити умови праці, вчасно та повністю виплачувати зарплати, а також повернути пільгові списки. 

У свою чергу керівництво Криворізького залізнорудного комбінату не йде на поступки та погрожує страйкарям відкриттям кримінального провадження, санкціями та штрафами за зрив роботи шахти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.