Догори
Дати відгук

Гірники відмовились спускатись в шахти: пікети на дорозі та мітинги у двох містах

Вже понад добу на знак протесту залишаються під землею 38 гірників.

1 хв на прочитання08 Грудня 2021, 11:28
Фото: Укрінформ Фото: Укрінформ
Поділитись:

Працівники п’яти шахт у Червоноградському районі на Львівщині оголосили страйк через заборговану зарплату. Сьогодні страйк розпочали працівники шахт «Лісова», «Степова», «Великомостівська» та «Межирічанська». Вчора страйк розпочали гірники шахти «Червоноградська». Усі шахти розташовані у Червоноградському районі.

За інформацією голови незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, у середу, 8 грудня, гірники 1-ої зміни чотирьох шахт відмовились спускатись в шахту, а шахтарі «Лісової» рушили перекривати дороги на Львівщині.

Частина працівників вийшли на центральну площу Червонограда, де поводять мітинг. Інша частина поїхала в м. Сокаль та пікетують будівлю «Львіввугілля».

Вже понад добу на знак протесту залишаються під землею 38 гірників «Червоноградської». Люди відмовляються виїжджати на поверхню, доки з ними не розрахуються.

У ДП «Львіввугілля» склалась вкрай критична ситуація, пов’язана з повною відсутністю коштів. Відсутність коштів призводить до невиплати заробітної плати шахтарям. 

Зарплатний борг перед працівниками ДП «Львіввугілля» тягнеться з липня та станом на 7 грудня цього року сягає 376,27 млн грн.

До слова, приблизно 13–18 % домогосподарств в Україні можна вважати енергетично бідними.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.