Догори
Дати відгук

Гірники уранової шахти понад добу страйкують на морозі: перекрили в'їзди та виїзди із Кропивницького

Перебуваючи в теплих ліжках, кабінетах абсолютна більшість високопосадовців не здатна об’єктивно оцінити потреби людей.

2 хв на прочитання22 Грудня 2020, 12:57
Всі фото: https://www.facebook.com/MykhailoVolynets Всі фото: https://www.facebook.com/MykhailoVolynets
Поділитись:

Як відомо, гірники державного підприємства «СхідГЗК», яке видобуває уранову руду, розпочали безстрокову акцію протесту з вимогою поновити діяльність рудень і виплатити заборгованість із заробітної плати. За мінусової температури понад добу гірники  на ногах, повідомив сьогодні  на особистій Facebook-сторінці  голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. 

«Протестувальники не вимагають нічого надприродного — повернути роботу 5000 працівникам та виплатити зароблені гроші. Весь цей час знаходяться у психологічній напрузі, бо до морозу додається необхідність згладжувати випади далекобійників. Присутня на місці протесту поліція заздалегідь попередила, що у разі виникнення відкритого конфлікту — не втручатиметься», — зазначив Волинець.

За словами Волинця, перші, хто створив проблему ДП «СхідГЗК» — були смотрящіє з державного концерну «Ядерне паливо», керівник ДК Сергій Дробот.

«До честі підлеглих Ольги Буславець, Дробота та його компашку розігнали. Але далі нічого не було зроблено, щоб забезпечити стабільну роботу підприємства. Як результат — уранові шахти виведені у простій, перед працівниками накопичили зарплатну заборгованість», — деталізує політик.

Відомо, що протестувальники вимагають не тільки погашення 83 млн грн боргу, а й збереження роботи їхніх шахт — робочих місць, життя залежних від роботи підприємства міст.

Михайло Волинець вважає, що протести трудового колективу «СхідГЗК», накопичення рекордного за 10 років загального зарплатного боргу перед українськими працівниками — індикатор того, що влада не впоралася. І перебуваючи в теплих ліжках, кабінетах абсолютна більшість високопосадовців не здатна об’єктивно оцінити потреби людей, працівників видобувної галузі і не тільки.

Нагадаємо, страйкують гірники шахт «Смолінської», «Новокостянтинівської» та «Інгульської». 16 грудня страйкарі перекрили в'їзди та виїзди з міста Кропивницький у напрямку Кривого Рогу, Миколаєва та Києва.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.