Догори
Дати відгук

Гастроентеролог назвала поширені причини болю в животі після їжі

Також вони розповіли, чи можна позбутися цієї проблеми

2 хв на прочитання10 Травня 2022, 00:32
Поділитись:

Лікарі-терапевти назвали поширені, але при цьому неочевидні причини болю в животі після їжі. Також вони розповіли, чи можна позбутися цієї проблеми, пише lhealth.info.

За словами гастроентеролога Катерини Єсакової, больові відчуття у верхній частині живота, що виникають відразу після того, як людина поїла, можуть вказувати на функціональну диспепсію, загострення хронічного гастриту або на виразкову хворобу.

Як правило, при таких станах після прийому їжі відчувається дискомфорт, переповненість шлунка, з’являється печія, відрижка, нудота, а з рота погано пахне.

У таких випадках лікування призначає лікар після індивідуального обстеження звернувся до нього за допомогою людини. Найчастіше потрібне проведення гастроскопії. В окремих випадках може знадобитися УЗД органів черевної порожнини, аналіз крові та інші медичні процедури.

Причинами болю у верхній частині живота, що виникають після їжі, терапевт назвала неправильне харчування і постійний стрес, а також прийом певних медпрепаратів або наявність в організмі бактерій Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori), через які запускається запальний процес.

Як зазначив терапевт Андрій Кондрахін, біль, пов’язана з неправильною роботою шлунка, відрізняється від такої при апендициті: в першому випадку неприємні відчуття з’являються не різко, а по наростаючій, поступово. Так організм реагує на вироблення соляної кислоти, токсично впливає на внутрішній орган і змушує його перетравлювати самого себе.

Подразнення шлунка може виникнути і при впливі на нього різних прянощів, додав лікар. Він порекомендував для профілактики проблем з органом налагодити харчування, а також виключити з життя шкідливі звички і не займатися фізичною активністю відразу після їжі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost