Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Експерт: З 2024 року реальних власників землі буде неможливо відслідкувати

Експерт: З 2024 року реальних власників землі буде неможливо відслідкувати

1 хв на прочитання03 Квітня 2020, 01:54
Image by Thomas B. from Pixabay Image by Thomas B. from Pixabay
Поділитись:

У нещодавно прийнятому парламентом законопроєкті про ринок землі йдеться про те, що з 1 січня 2024 року право власності на землю отримають юридичні особи. Це значить, що дізнатись про кінцевого власника землі буде практично неможливо, вважає аграрний експерт Ян Білоголовий.

«Закон про ринок землі надасть можливість з 01 січня 2024 року набувати земельні ділянки юридичним особам України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України. […] Проте, як ми знаємо, учасником юридичної особи може бути і громадянин України, вказівки якому у реальному житті надає громадянин будь-якої іншої держави. Відслідкувати реальних кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) майже неможливо», - написав експерт у своєму блозі.

Закон каже, що юридичні особи можуть мати не більше 10 000 га землі. Білоголовий вважає, що зниження цієї цифри допоможе вирішити проблему.

«Тому, потрібно терміново вносити зміни у цей пункт шляхом зменшення загальної площі юридичним особам України до 1000 га, що унеможливить концентрацію землі де-факто в одних руках», - написав він.

Нагадаємо, в ніч на 31 березня Рада прийняла законопроєкт про ринок землі. З його основними положеннями можна ознайомитися тут.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost