Догори
Дати відгук

Експерт порахував вартість землі після зняття мораторію на продаж

Вартість земель сільськогосподарського призначення в Україні може зрості до 2500 доларів за 1 га після скасування заборони на купівлю-продаж.

1 хв на прочитання02 Березня 2020, 15:20
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Вартість земель сільськогосподарського призначення в Україні може зрості до 2500 доларів за 1 га після скасування заборони на купівлю-продаж.

Таку думку висловив представник дослідницької компанії Bridges Володимир Коновальчук на форумі "Агрономические перспективи виробництва сої та кукурудзи в Україні", передає GreenPost.

Експерт також спрогнозував, що мораторій буде знято до кінця 2020 р. GreenPost нагадує, що вартість землі залежить насамперед від регіону розташування.

Так, згідно з оголошеннями найдорожча земля пропонується в Черкаської, Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської та Харківської обл. – де знаходяться найбільш родючі грунти.

Найменша ціна в Волинської, Рівненської, Житомирської, Чернігівської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обл.

На думку багатьох експертів, після відкриття вільної купівлі-продажу землі ії вартість буде дорівнювати показникам тіньового ринку. Зараз середня ціна 1300-2000 доларів за 1 га в залежності від регіону.

Всесвітній банк прогнозує подорожчання сільгоспземель в Україні до 3000-3500 доларів за 1 га після зняття мораторію.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.